| andypk a întrebat:

As dori sa-mi ziceti va rog Semnificatia titlului "Fiind baiet paduri cutreieram" de Mihai Eminescu...

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Se refera desigur la libertatea pe care o aveam cu totii in vremea copilariei, atat libertatea de miscare cat si cea de exprimare.

| AndreeaKristina a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere M. Eminescu a vrut sa ne spuna ce este copilaria si sa o pretuim cat o avem deoarece nimic nu e mai frumos decat copilaria ( libertatea)...