| Cineva_1522 a întrebat:

[funda] Salut internet! Am primit de facut un comentariu la poezia Fiind baiet paduri cutreieram de Mihai Eminescu, si am intampinat o mica problema.La sfarsit imi cere concluzia.Ce ar trebui sa scriu in concluzie? PS: E prima oara cand fac un comentariu de genu! Mersi! O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Sofia505 a răspuns:

Pai asa poti face incheierea... daca mai ai nevoie...:Valoarea si originalitatea acestei poezii constituie o dovada a faptului ca postumele se ridica si ele la acelasi nivel artistic cu poeziile publicate în timpul vietii, pentru ca poezia la Eminescu este o stare permanenta, o nota definitorie a personalitatii sale.

2 răspunsuri:
| Sofia505 a răspuns:

Trebuie sa faci comentariu sau argumentare ca este gen liric sau opera literara?

| Cineva_1522 explică (pentru Sofia505):

Noua ne-a spus doar comentariu.Nu trebuie argumentare.

| Sofia505 a răspuns (pentru Cineva_1522):

Pai asa poti face incheierea... daca mai ai nevoie...:Valoarea si originalitatea acestei poezii constituie o dovada a faptului ca postumele se ridica si ele la acelasi nivel artistic cu poeziile publicate în timpul vietii, pentru ca poezia la Eminescu este o stare permanenta, o nota definitorie a personalitatii sale.