| Alexandralove12 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri despre despartire, daca se poate fara link-uri.Dau fundasad

Răspuns Câştigător
| Zuzazozo a răspuns:

~ Intr-o zi iti vei aminti de noi, Te vei gandi si vei dori sa dai timpu`-napoi, In zilele in care iti ceream iertarea, Iar tu imi spuneai,, Lasa vrajeala'' :-J~
~ Ea te iubea sincer si ar fi facut orice ca sa iti fie bine, Esti un prost ca n-ai apreciat ce ai avut langa tine! ~ ( la asta poti sa o '' personalizezi'', gen: Eu te iubeam sincer si as fi facut orice pentru tine... )
~ Stiu ca nu-ti pasa de mine, Mi-ai demonstrat destul~
~ Si regret fiecare clipa in care nu ti-am spus ca esti tot ce am mai bun si sa te strang in brate, Dar las` c-o fac acum.
~ N-ai sa ma vezi plangand in urma ta, N-ai sa ma vezi venind cersindu-ti dragostea~
~ Asta e... Merg mai departe in pasi de tango~
~ Eu voi fi aceea care n-o sa-ti intoarca spatele~
~ Doar perna stie cat am plans, Tu nu vei sti ca nu-ti voi spune, Tinand in brate perna strans, Tu nu vroiai sa stii de mine~
~ Vei mai iubi, asta o stiu, O stii si tu destul de bine, Eu sunt aici exemplu viu, Iubesc acum, dar nu pe tine~
~ Cel mai rau lucru e sa te simti in plus acolo, undeva, candva, tu erai totul~
~ Imi pare rau ca nu ti-am aratat cat te-am iubit, Poate cu ea esti mult mai fericit~
Funda?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Bibbi1507 a răspuns:

E greu fara iubire, dar mai greu e sa fii tradat!
L-am iubit din toata inima, iar el nu mi-a raspuns niciodata iubirii!
Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi.
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare. Se spune ca ploaia e mai rece atunci cand in suflet te doare.
Cand iubesti, esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru e sa suferi din iubire.
Am pierdut multe fiindca imi era dor.
Eu ma opresc, ca doare. Daca ar fi sa curga lacrimi sa curga ale tale.
E greu sa scoti din suflet o persoana care inseamna totul pentru tine.
Iubirea e cel mai devastator sentiment.Te duce in al 9-lea cer si apoi te lasa sa cazi in gol.
Oamenii spun : Urmeaza-ti inima! Dar in ce irectie sa o iei cand iinima ta e rupta in doua?
Si imi spun in minte : " Lui nici nu-i pasa. Iar eu il iubesc ca o proasta "!
In viata e mai bine sa te doara in cot decat in inima.
Mama, sufla-mi pe inima cum suflai pe genunchi cand eram mica, ca sa nu ma doara.
Sa ma urasca toti, dar sa ma iubeasca cine trebuie.
Am promis ca te voi uita. Nu prea mi-a iesit.
Tot ce am facut, a fost sa te iubesc.
Niciodata sa nu inlocuiesti un suflet bun cu un chip frumos.

FUNDA? happy

| drogh a răspuns:

-Nu iti doresc raul... Faptul ca m-ai pierdut e suficient.
-Am crezut ca am lumea la picioare. Am crezut ca tot ce e frumos nu dispare... Am crezut ca impreuna trecem peste tot... Dar mi-am dat seama ca nu mereu iubirea trece si prin foc.
-Intr-o zi, cel care te-a parasit, va cersi sa-i mai calci pragul.
- OFFLINE pentru fericire. ONLINE pentru lacrimi
-Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DOARoVIATA a răspuns:

Asta e ceva aiurea trebuie sa scrii ceea ce simti nu ce scrie pe net... fi tu nu sa scrii chesti gen "viata mea fara el e ca nori fara ploaie " sti chesti din astea cretine care dramatizeaza. scrie ceea ce simti tu indiferent ca nu are metafore sau alt ceva fi tu nu fi google...
funda; X

| DarkAleka a răspuns:

Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc...

Si da... poate ca toate despartirile dor, unele mai tare, unele mai putin, unele pe o perioada mai lunga de timp, altele pe o perioada mai scurta. Oricum ar fi, e dovada clara ca odata ti-a pasat si ai pus suflet.

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele.
Zambetul tau e fals ca de obicei. Nici n-ai curaj sa te uiti in ochii ei. Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata.

Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput.

Sper sa iti foloseasca:*
Funda?big grin

| iwishicould a răspuns:

Uneori, cand renunti la cineva, nu inseamna ca nu il mai iubesti, ci iti dai seama ca nu te mai iubeste.
Boys never know how to sat goodbye and girls never know when to say it.
Scuzele astea sunt ca si cum ai punepe o rana un plasture care nu se mai lipeste

| kidabah a răspuns:

Si ce ai mai vrea tu la categoria Dragoste si Sex?