| escroaca a întrebat:

As dori si eu niste statusurihee hee de despartire >:, dragosteee big hug etc etcbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

1. Degeaba te intorci,
Si ma privesti,
Degeaba ma strigi,
Am uitat cine esti!

2. Edukata de destin,
Simt mult si arat putin,
O sa am mereu acel ceva,
Ce ti-l doresti si nu-l mai are altcinevawinking!

3. Acum ti-e dor de mine,
Eu nu mai simt nimic pentru tine,
Tot ce-a fost pentru mine e trecut
Sa ma tii langa tine, atunci n'ai vrut! happy

5. Ai lasat in urma ta.
Doar ganduri adolescentine,
Cand ai plecat din viata mea
Si ai separat 2 destine happy

Sper sa-ti placa! :* O zi frumoasa sa ai!

| swet girl 22 a răspuns:

Tu visezi lucruri care au fost si zici...de ce?
eu visez lucruri care nu au fost si zic...de ce nu?

sau
a iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca.km atat sper placa

| mysterious1 a răspuns:

Uite aici cateva mesaje de dragoste:
1. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….

2. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happy si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

3. As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

4. Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine…

5. Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
etc: A aparut un nou tip de pizza. Pizza EMO, care se taie singura.

2. O masina care merge cu viteza luminii va avea farurile aprinse?

3. Fuck dus, dar si pe tine daca vrei…

4. Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa

| Irina1705 a răspuns:

O doamna adevarata este una care poate fac e ca un barbat sa se comporte ca un gentleman. O asemenea persoana esti tu pentru mine.
Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine – eu sunt acela.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.
Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o?
Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as allege momentul cand te-am cunoscut.
As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau, pentru a putea aluneca pe obrazul tau si a ajunge pe buzele tale, dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pentru ca te-as pierde ori de cate ori as plange…
Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista. As vrea sa fie la fel si cu noi doi. Nu ne vom putea vedea intotdeauna, dar vom exista intotdeauna unul pentru celalalt.
Atunci cand iti este dor de cineva, de fiecare data cand de gandesti la acea persoana inima ta este ca si sfarmata in bucati – in acele momente, un simplu « Salut » poate readuce bucatile laolalta.
Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!
Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu as prefera sa fiu ca Luna, pentru a putea sa-ti luminez cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele nu iti lumineaza viata.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna
Daca sarutarile ar fi apa, ti-as darui un ocean intreg. Daca imbratisarile ar fi frunze, ti-as darui o padure. Daca dragostea ar fi spatiu, ti-as darui o galaxie. Daca prietenia ar fi viata, ti-as da viata mea.
Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu iti sa gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.
Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat  ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sac red asta.
Sa tii la cineva este usor, dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu. Ma tot intreb cum ai reusit asa de repede sa ma faci sa tin la tine …
Daca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.
Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oricunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc.