| aXy99 a întrebat:

As vrea sa cumpar http://www.ebay.com/......033425115. Nu am mai cumparat niciodata online din strainatate. Din cate am inteles transportul naval este gratuit. Cand va ajunge in Romania produsul de unde va trebui sa il ridic? Este de incredere site-ul/utilizatorul? Cum verifica domnii de la ebay veridicitatea varstei potentialilor cumparatori?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Nu mai este valabil link-ul care l-ai pus tu. Nu iti verifica nimeni tie coletul. Daca iti ajunge in tara si semnezi ca l-am primit si confirmi primirea comenzii deblocheaza banii spre vanzator dar daca tu spui ca nu ai primit produsul sau produsul nu corespunde descrierii, il trimiti inapoi si ti se restituie banii.

| aXy99 explică (pentru GdX):

Http://www.ebay.com/itm/282033425115?var=580982593330 Despre acesta era vorba. Si confirmarea o fac tot online? Cum ajunge produsul la mine dupa ce ajunge in tara?

| GdX a răspuns (pentru aXy99):

Produsul ajunge in tara. Daca are o valoare mare te duci la vama si il ridici platesti tva, daca nu iti vine prin posta. TVA platesti pentru sume mai mari de 100 euro. Iti vine produsul acasa, confirmi ca ti-a venit si atunci site=-ul face plata catre vanzator. Daca nu confirmi plata iti scade ratingul si risti sa nu ti se mai trimita nimic. Daca nu primesti produsul in timpul specificat spui ca nu ai primit produsul. ETC.

| aXy99 explică (pentru GdX):

Deci sa inteleg ca e cat se poate de "safe". Voi fi anuntat cand ajunge in tara sau cand va ajunge la posta?

| GdX a răspuns (pentru aXy99):

Nu esti anuntat. Poti urmari pe net comanda. Te trezesti cu postasul la usa. Sau cu produsul in cutia postala. Eu nu am avut probleme pana acum. Deci poti sa iti comanzi.

| aXy99 explică (pentru GdX):

Ok, mersi mult. La ratingul ala trebuie sa fie de incredere vanzatorulhappy

| GdX a răspuns (pentru aXy99):

Cand mai cumperi ceva, tine cont de rating, numar de comenzi si recenzii, Bafta. happy

| aXy99 explică (pentru GdX):

Tin cont, mersi. Tu ce parere ai? 99, 2% recenzii pozitive : http://www.ebay.com/itm/282033425115?var=580982593330