| indiangirl a întrebat:

As vrea sa ma ajutati va rog...am o mica problema.Ieri am fost la dentist si mi-am scos un dinte si ca sa profit de ocazie.fiindca eram anesteziata mi-am facut pierce in buza superioara. Mi s-a umflat buza putin cate putin si acum e super mare...imi curge un lichid daca scot cercelul. e un lichid incolor si ma doare buza putin daca apas. va rog help me!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca ai o infectie, mai mult ca sigur de fapt sad... du-te la spital! asta e cea mai buna solutie pe care o vad momentan. sad

| stetoscop a răspuns:

In orice caz mergi la urgente chirurgie, pentru ca nu stiu cat de steril a lucrat cel cu cercelul sau stomatologul. alt aspect pe care probabil nu l stiu multi, trebuie sa faci profilaxie antibiotica impotriva endocarditei, inainte de a apela la serviciile stomatologice, asta tine de extractii si implanturi dentare sau chestii marunte de tehnici dentare, oricum te poate leza cu freza aia. deci go planet la chirurgie! poti pune compresa cu gheata intre timp. Sanatate!

| indiangirl explică:

Tin sa va anunt ca mi s-a desumflat buza dupa 2 zile, si acum imi curge un lichid dar nu mai ma doare...si imi sta super:Xsunt ok ...mc pentru sfaturi :* take care