| Venti a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un calculator nou, si nu stiu de unde pot face rost de bani, cand le-am spus alor mei sa-mi cumpere au spus sa muncesc.Ce locuri de munca sunt pentru adolescenti la 16 ani?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In agricultura, la sere, sau distribuitor de diferite pliante, de pizza, etc.

| Decicumzici a răspuns:

Daca aveai calculator iti ziceam de freelancer, invatai niste programe si gata faceai multi bani, mai multi decat in orice meserie din tara asta. Dar de vreme ce n-ai calculator =) daca esti fata este centura, in 1 saptamana iti si iei latest pc. Ca baiat =) ce sa zic, livrare pizza si iti iei pc in 5 ani...

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

De asemenea te poti face hitman =) iei ciorap pe cap, bati lumea si le iei portofelu rolling on the floor glumesc si eu.

| Venti explică (pentru Decicumzici):

Am calculator, deci poti sa-mi explici cum sta treaba cu freelancer?

| Decicumzici a răspuns (pentru Venti):

Hehe. E munca de chinez da e platita bine. Sunt multe domenii, iti recomand 3d-ul. Inveti 3dsmax, limba engleza, si faci card/cont paypal. Faci cont la ei si bid-uiesti la joburi, daca ai noroc si te alege pe tine iti da "seful" un termen limita sa-i faci proiectul. Cand termini ii trimiti ce ai facut si el iti trimite banii sau invers iei banii si dupa aia dai proiectu =).Da sa devii expert in 3dsmax dureaza poate si cativa ani. Trebuie sa fii si putin artist. Cauta pe net vray interior fotorealistic renders, si tot ce vezi in imagini sunt facute manual, poligoane, noduri, splinuri, etc. Munca de chinez asta e. https://www.freelancer.com/

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Stii cat dureaza sa-ti randere vray o imagine fotorealistica la 2k rez? Sa zicem i7 cpu - 2 zile. Grafica de acolo e de vreo 100 ori mai tare decat la cele mai tari jocuri. Adica acolo e 1fps la 2 zile =) lel.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Stiai ca si paul walker a fost randat 3d in maya pentru fast furios 7? maya e un fel de upgrade la cinema4d care la randu lui e upgrade la 3dsmax =)