| TheHunter a întrebat:

Salut,stiu ca urmatoarea intrebare va fi putin cam ciudata dar:
Am 12 ani si as vrea sa imi cumpar un calculator cat de cat bun nu prea scump,dar nu stiu de unde sa fac rost de bani caci parintii mei nu vor sa imi cumpere si trebuie sa imi strang eu bani(stiu ca va dura ceva pana strang bani, dar totusi ziceti-mi o modalitate)Stiu ca este o intrebare cam penibila, dar va rog raspundeti-mi!
Dau Funda la cel mai util raspuns! Va rog!

5 răspunsuri:
| CreațaMăăă a răspuns:

Pai in primul rand intrebarea nu e penibila.Si sa stii ca poti sa faci munca in folosul communitatii.De exemplu daca stai la tara sau chiar si la bloc poti sa faci curatenie generala(peste tot). Sau sa iti pastrezi un minimum din alocatie. Fara sa stie ei, poti sa iei cativa banuti.Si iti spun eu ca daca te vor vedea ca intr-adevar iti doresti asta vºor mai completa ei din plata calculatorului!winking

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai sa fiu sincer, pentru un copil de 12 ani e aproape imposibil sa adune banii de care are nevoie.Esti minor, deci nu poti lucra si totusi, de ce nu vor parintii tai sa iti cumpere? Totusi ar fi o modalitate, ai putea sa strangi fiecare banut si sa le spui parintilor sa iti dea in fiecare luna alocatia..sau. astepti si tu pana cresti mai marisor, la 12 ani tu nu ai nevoie de pc decat pentru jocuri, findca sunt 100% sigur ca nu lucrezi la nici o firma sau ceva de genu.

| TheHunter explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Am scris si la intrebare ca stiu ca va dura mult.

| Bella20 a răspuns:

Pai ..eu zic sa mergi la bunicii sh sa ii ajuti la treaba cu cat poti tuu ..sh sa le spui ca vrei un calculator nou.te plangi sh tu..mai strangi sh tuhee hee..mai lipestete de mama, de tata sh zilee ..ca calculatorul nu mai merge bne..chesti din astea.ii ascultii, faci curat in camera tahee hee. Intelegi te dai bine pe langa ei sh vei iesi binee:*..Crede-ma ca merge.adk la mine mergebig grin.:*..pwp..Mult Succes.

| TheHunter explică:

Nu conteaza, nu mai raspundeti...Gasesc eu ceva.Multumes oricum.Am sa dau funda raspunsului care mi s-a parut cel mai mult realizabl...