| Frogie a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un catelus pe care sa-l pot tine in casa. Daca puteti sa-mi recomandati rase de caini de talie mica sau mijlocie as fi recunoscatoare. Multumesc!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/ , iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU .

| Bianca_3626 a răspuns:

Iti recomand un caniche sau un bichon, deoarece lor nu le cade parul! Si eu am un caniche si sunt foarte multumitawinking

| Anda_5509 a răspuns:

Pai daca ai posibbilitati, ai curte, de ce sa nu ti iei unu de talie mai mare?

O prietena de-a mea si a luat labrador, si il tine in casa, la vara il da afara, dar pana atunci mai are de strans dupa el.

| biancabellaa a răspuns:

Iti recomand un bichonlove struck e tare dragalas si jucauslove struck

| manuelaaa a răspuns:

Ti-am putea recomanda multe rase(beagle, westie, bichon...)dar poate ai putea incerca si cu o corcitura.Conceptia oamenilor de,, cainii corcituri sunt javre'' este total gresita. Un caine ne iubeste indiferent de cum aratam, ce manca si ce gandim, ne iubeste fie ca este de rasa sau nu, si este la fel de dragalas.Eu am doi caini, unul de rasa, si unul corcitura; pe amandoi ii iubesc foarte mult, dar mor de nervi cand cineva spune,, doamne! te duci in parc cu corcitura!''Si ce are? Daca vrei poti sa iti iei de rasa, dar este mult mai greu de ingrijit...mult succeshappy

| Anda_5897 a răspuns:

Bichon e o rasa foarte potrivita. sunt foarte frumusei si dulci. mai poti sa iti iei si yorkshire terrier. si aceasta rasa este super tare. de asemenea, si jack russel terrier este foarte dulce. mai vrei idei? ei bine, uite: beagle, pekineze, westie, si daca nu vrei sa platesti pentru el e bine si o corcitura, sa stii. si ei sunt caini, la fel ca cei de rasa. unii sunt chiar mai frumosi decat cei de rasa! tu alegi!winking

| Noname1465 a răspuns:

Iti poti lua un bichon, westie, pinscher, teckel, pichinez, si-tzu, york shirebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cateva rase de caini de talie mica: Bichon Bolognez, Bichon Frise, Bichon Havanez, Bichon Maltez, Bulldog Francez, Caniche Pitic, Cavalier King Charles, Chihuahua, Dalmatian, Pechinez, Pinscher pitic, Mops, Shih Tsu, Tchin.

| onussa a răspuns:

O prietena de a mea are pudelhappy ea e multumita de el...Eu sincera sa fiu nu mi-as cumpara un caine.Cand plec in vacanta nu am ce sa fac cu el... E o responsabilitate fff mare happy

| andreea_7477 a răspuns:

Cu talie mica sau mijlocie ar fi bichon pe care am si eu si se invata foarte repede sa faca afara..., teckel, canish...