| O.o V@13n7!n@ o.O a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati rase de caini de talie mica?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

1Bichonul Maltez

2Pekinez

3Maltez

Un caine ideal pentru cei cu alergii la par, maltezul e prietenos si se intelege bine cu alte rase de caini si chiar cu pisicile. Doar sa nu-i lasi prea mult timp singuri, fiindca se deprima si se plictisesc usor.

4Yorkshire Terrier

Sunt indrazneti, curiosi, mereu gata de aventura! Blanita lor e matasoasa, lunga si dreapta si poate fi tunsa in mai multe stiluri.

5Dachshund

Chiar daca sunt mici-mici, acesti caini sunt excelenti daca ai nevoie de cineva care sa-ti pazeasca locuinta. Sunt atasati de familie, dar pot deveni agresivi cu copiii necunoscuti.

6 Pudel miniatural

Cainii din aceasta rasa sunt sensibili, loiali si tind sa devina timizi in preajma strainilor.

7Shih Tzu

Sunt extrem de prietenosi, mai ales cu copiii. Din cauza blanitei dese, trebuie periati aproape zilnic si dusi la un salon de frizerie canina, eventual.

8Schnauzer miniatural

Sunt cunoscuti pentru blandete, disponibilitatea de joaca si curiozitate. Sunt atat de curiosi cateodata, incat se apuca sa latre la fiecare trecator, daca il zareste prin fereastra sau de pe balcon.

9Chihuahua

Par inofensivi, dar se pot dovedi niste "duri". Latra insistent la ceilalti caini, se exprima vehement atunci cand vor ceva, dar partea buna e ca sunt foarte loiali si afectuosi.

10Pomeranian

Sunt absolut adorabili, insa, la fel ca si copiii, pot deveni foarte zgomotosi.

11 Pug

Fata lor cu riduri, piciorusele scurte si personalitatea carismatica ii recomanda ca buni tovarasi. Chiar daca sunt incapatanati uneori, in general, cainii pug sunt iubitori si isi asculta stapanii.

12Boston Terrier

E un tovaras perfect pentru familie, sunt blanzi si rabdatori cu copiii. Au nevoie din cand in cand de periaj, pentru a scapa de parul in plus. E obligatoriu sa ai jucarii pe care sa le poata rontai si mesteca prin casa, altfel te trezesti ca iti strica pernele, canapeaua si pantofii

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cavalier King Charles Spaniel - este rasa mea preferata.

NOname
| NOname a răspuns:

Am revenit cu mai multe informatii. Deci cum spuneam, rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.

| M' a răspuns:

1Bichonul Maltez
2Pekinez
3Maltez
Un caine ideal pentru cei cu alergii la par, maltezul e prietenos si se intelege bine cu alte rase de caini si chiar cu pisicile. Doar sa nu-i lasi prea mult timp singuri, fiindca se deprima si se plictisesc usor.

4Yorkshire Terrier
Sunt indrazneti, curiosi, mereu gata de aventura! Blanita lor e matasoasa, lunga si dreapta si poate fi tunsa in mai multe stiluri.

5Dachshund
Chiar daca sunt mici-mici, acesti caini sunt excelenti daca ai nevoie de cineva care sa-ti pazeasca locuinta. Sunt atasati de familie, dar pot deveni agresivi cu copiii necunoscuti.
6 Pudel miniatural
Cainii din aceasta rasa sunt sensibili, loiali si tind sa devina timizi in preajma strainilor.
7Shih Tzu
Sunt extrem de prietenosi, mai ales cu copiii. Din cauza blanitei dese, trebuie periati aproape zilnic si dusi la un salon de frizerie canina, eventual.

8Schnauzer miniatural
Sunt cunoscuti pentru blandete, disponibilitatea de joaca si curiozitate. Sunt atat de curiosi cateodata, incat se apuca sa latre la fiecare trecator, daca il zareste prin fereastra sau de pe balcon.
9Chihuahua
Par inofensivi, dar se pot dovedi niste "duri". Latra insistent la ceilalti caini, se exprima vehement atunci cand vor ceva, dar partea buna e ca sunt foarte loiali si afectuosi.
10Pomeranian
Sunt absolut adorabili, insa, la fel ca si copiii, pot deveni foarte zgomotosi.
11 Pug
Fata lor cu riduri, piciorusele scurte si personalitatea carismatica ii recomanda ca buni tovarasi. Chiar daca sunt incapatanati uneori, in general, cainii pug sunt iubitori si isi asculta stapanii.
12Boston Terrier
E un tovaras perfect pentru familie, sunt blanzi si rabdatori cu copiii. Au nevoie din cand in cand de periaj, pentru a scapa de parul in plus. E obligatoriu sa ai jucarii pe care sa le poata rontai si mesteca prin casa, altfel te trezesti ca iti strica pernele, canapeaua si pantofii

| SelenaSuperFan1 a răspuns:

Aaa golden tervier e perfect pentru copii sa stii si nu e mic!