| Gabitza03 a întrebat:

As vrea si eu cateva statusuri de dragoste dau FUNDA la cea mai bune.

8 răspunsuri:
| CoCaCoLa a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tieoceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

il iubesc da prostu nu-si da seama.

| AnnaMaryaaa a răspuns:

Http://annamarya15.wordpress.com

gasesti ce status`uri vr:*:*

| Bixx a răspuns:

Ne-am indragostit ca dracu... eu de thu iar u de Altu'

| Mariiia_4884 a răspuns:

Ultimul moment dar mi`e egal orice mi-ai spune rele sau bune. orice #

spune da, spune nu spune ce vrei tu ma minti u, mint si eu. nu mi`e foarte greu u nu vezi, din ce`a fost. ce a mai ramas te las si fac eu primul pas

Am pierdut si-am castigat Dar n-am cerut mai mult decat am dat. #

Tot ce-a avut deodata a pierdut Ca n-a stiut cand sa spuna nu. #

Stiu ca ma iubesti dar sunt pe locul II Du-te inapoi, ramai cu baietii taï.

si cuvintele noastre pe care ne pricepem de miNune sa nu le recunoastem. #

Mi-e destul de greu acum Dar trebuie sa te uit si sa-mi fac de drum #

Nu pot sa mai suport, ma gandesc non-stop la tine. E prea tarziu acum sa te intorci din drum, stii bine.

Sa nu crezi c`o sa mai uit, C`o sa te cert... Si iar sa te mai iert.

Era o scena in care ne injuram` si imi spuneai ca daqa nu ma potolesc m`arunci pe geam.laughing #

Chiar dac`a fost greu Mai avut mereu Langa tine atata vreme... #

N-am crezut ca fara mine Vei putea si maine continua Acum stiu ca n-am sa mai iubesc la fel Nici nu vreau, n-as putea #
.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un schimb de priviri te poate plimba intr-o lume nemaintalnita, o lume frumoasa, plina de speranta si de iubirea dintre cei doi indragostiti

| Liduu a răspuns:

S vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…

Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam…

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! ":X

In intuneric tu esti lumina care imi da viata. Singura mea sperantza.Sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata.

Tzi`e greu sa recunosti ca eu sunt lumea ta…nu poti sa ma uiti niciodata, oricat ai incerca…nu nega, te rog, ceva, ce a fost candva….

As fi vrut sa fiu mereu langa tine, o viata intreaga sa ramai langa mine…doar langa mine...doar eu si cu tine

| Liduu a răspuns:

IgnOra`l desi te atrage! respinge`l desi e singuru` care te face sa simti iubirea! iubeste`l desi nu e al tau!

Pentru ca stii.Viata e grea si lumea e rea. Cum as putea rezista daca nu m`as purta asa?! Iti spun si tie ce mereu imi spun si mie...nu e tocmai totul perfect dar o sa fie! si mai adaogi uh pe acolo... tbx. sau nu stiu stii uh.happy

| Steffaniaa a răspuns:

Pai ai putea sa iti exprimi u sentimentele pentru persoana iubita...

o sa iti dau si eu cateva:

Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja, dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuvinte. Dar din inima mea nimeni nu te va lua niciodata.

De ce inchidem ochii cand dormim?
De ce inchidem ochii cand visam?
De ce inchidem ochii cand sarutam?
Pentru ca cele mai pretioase momente din viata
nu se pot vedea cu ochiul, ci se simt cu inima!

vrei sa te injur?
sa imi bag...inima mea in sufletu tau,
sa iti dau... inima mea,
sa imi sugi. dragostea,
sa te bag...in sufletu meu si gata ca m-am plictisit sa te injur.
vrei sa te blestem?
sa dea domnu sa te indragostesti numai de mine,
sa ma iubesti doar pe mine...

Eu departe tu departe
O padure ne desparte
O padure si doi muntii
Eu te rog sa nu ma uiti.

Te iubesc enorm de mult, bebe…
Cand o sa plec departe
Si-o sa alerg in noapte
Tu vei gasi adresa mea
E acolo-n inima ta.
Nu spune ca nu-i bine
Nu vreau s-ascult de nimeni
Si daca ma vei cauta
Eu sunt acolo-n inima ta

"Cu tine vreau sa rad, cu tine vreau sa tac
cu tine vreau sa plang, cu tine vreau sa sper
cu tine vreau sa iert, cu tine vreau sa pierd
cu tine vreau sa mor cu tine vreau tooot!"

O zi poate incepe fara un SMS de la mine catre tine,
dar nu poate incepe fara ca eu sa ma gandesc la tine.
Vezi? Tocmai m-am gandit.

Cine râde si glumeste
Sã nu crezi cã te iubeste
Cine pare mai tãcut
Te iubeste cel mai mult

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

Ca parasesc pe soare sau pe luna, a ta iubire mi-e mai luminoasa

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc... sufera cel ce iubeste... cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NOROC sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca culegi o floare numita IUBIRE!

Daca vreodata luna nu-ti va fi aproape, daca soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: iubirea mea, care niciodata nu te va lasa

am mai multe...
sper sa iti placa astea...love struck