| Andreea_Radulescu_1998 a întrebat:

Asa, deci sunt la jumatetaa anului scolar si sunt a 8-a, la vara am banchetul. Eu am o greutatea normala pentru varsta mea(52 kg), doar ca sunt putin c-am scunda, astfel ca am si putina burtica, cum as putea sa dau jos din burta fara sa slabesc prea mult din greutate?

Răspuns Câştigător
| Tommitza a răspuns:

Abdomene, abdomene si iar abdomene. Stiiiu ca e groaznic, si stiiiiu ca parca ai mai manca o ciocolata in loc sa le faci, dar gaseste-ti o motivatie (de genul: vreau rochie stramta la banchet, trebuie sa arat ireprosabil si sa intorc toate privirile). Si incearca sa eviti sarea iodata si alimentele grase. Si dulciuri... daca nu faci exces, e ok. Nu te baga la dieta drastica, ca nu rezolvi decat sa te enervezi si sa iti dereglezi metabolismul, avand in vedere ca esti inca micuta. Bafta!

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Renunta la produsele tip fast-food,bauturi carbogazoase, nu abuza de paste, elimina sosurile pe baza de faina, painea alba e un alt produs care contribuie la,, burtica,,. Consuma legume si fructe si fa putina miscare.La varsta ta nu trebuie sa slabesti, doar sa-ti imbunatatesti meniul.

| prrocuror a răspuns:

Draga mea. 4 seri de abdomene a cate 15 repetari de 4 ori pe zi... putin regim. fara grasimi sau dulciuri..pestele este foarte bun..succes.

| eusuntdeea a răspuns:

Paiii... mananca dimineata ceva consistent, in felu asta nu iti va mai fii foame la pranz, si va mai trebui sa mananci doar seara ( pe la 6 ) fereste-te de dulciuri, niste miscare zilnica... mai ales abdomenele ajuta
Daca vei face asta vreo 3 sapt scapi de burticaa happy la o prietena a mers, deci cred ca merge si la tine
Succes :*