| ionutzgadja18 a întrebat:

Salut utilizatori TPU, am 14 ani, 1.70 si 60 kg, si am putina burta, si vreau sa stiu daca am o varsta-inaltime-greutate corespunzatoare si echilibrate si as dori niste sfaturi pentru a scapa de burta si sa slabesc putin.

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

60 de kg la 1, 70 e numai bine, anyway, sportul e bun la orice varsta, baga niste abdomene, sau poti alerga, slabesti peste tot.

| ionutzgadja18 explică (pentru Mădă0611):

Fac fotbal de performanta..deci alerg mult, dar poate din cauza alimentatiei nu scap de burta..nu pare ca o am, dar cand ridic bluza e observabila.

| Sh4Dow a răspuns:

Da. cred ca e destul de bine. eu am tot 14 ani numai ca am 1.67 si 50kg laughing big grin. Si sa slabesti fa cardio big grin.

| ionutzgadja18 explică (pentru Sh4Dow):

3 cm diferenta si 10 kg, cam mult laughing

| tears a răspuns:

Eu cred ca ai o greutate inaltime varsta. Daca vrei sa slabesti manca supe si vei slabi pe loc, daca coresti fa si niste exercitii fizice.

| Sh4Dow a răspuns (pentru tears):

N'are cum sa slabeasca pe loc blushing laughing.

| tears a răspuns (pentru Sh4Dow):

Se slabeste eu am incercat. Deci nu mai comenta daca nu stii.

| Sh4Dow a răspuns (pentru tears):

Mai bine o lasam balta big grin.

| angrydriver a răspuns:

Da e o greutate corespunzatoare. pentru a scapa de burta fa in fiecare seara cate 20 30 abdomene si treptat scapi deea si faci si patratele