| Sarraa97 a întrebat:

Astazi am fost la doctor deoarece sunt racita si m-a consultat si mi-a spus ca fumez.Dar eu nu fumez si m-a intrebat ca stau langa fumatori sau fumez, mama era acolo si nu stiam ce sa zic.Eu nu fumez.si nu stiu ce sa ii zic mamei daca ma intreaba.Dar da eu stau mult in preajma fumatorilor aproape toti prietenii mei fumeaza si oricat m-as feri de fum tot nu ma pot feri de tot.Ce sa fac? nu as vrea ca mama sa creada ca fumez pentru ca nu este adevarat.x(

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Doctorul respectiv a dat-o la plezneala.Nu are cum sa-si dea seama ca stai langa fumatori, pote sa-ti faca si radiografie si asa ceva nu se vede.

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Poi spune'i adevarul si fa'o sa te creada. daca nu fumezi nu fumezi.si chiar daca ar crede ca fumezi ce are? tu stii ca nu e adevarat

| AtateaConditii a răspuns:

Poi sa stii ca fumatorii pasivi sunt mai expusi cancerului decat fumatorii care inhaleaza fumul in ei. ba poti sa ii eviti dar un vrei, doar nu fumeaza tot timpul? Daca bate vantu stai in partea opusa a vantului. Sau roga-i frumos sa nu mai fumeze in prezenta ta sau te retragi cand fumeaza si revii dupa.

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Pai spune-i ca niste colegi de la tine din clasa/scoala fumeaza.
Sau daca ii spui de prieteni ca fumeaza, nu-i spune de prietenii pe care ii cunoaste ea... ca dupa vorbeste cu parintii lor sau va crede ca daca ei fumeaza, vei incepe si tu sau ca deja o faci. Deci spune-i de niste prieteni mai distantati, nu foarte apropiati.
Sper ca te-am ajutat happy!

| byushh a răspuns:

Spune-i doar adevarul daca te v-a intreba..sigur nu o sa creada altceva daca esti sincera cu ea.happy P.S.insanatosire grabnica:*

| draganclaudia a răspuns:

Si eu sunt in aceeas situatie esplicai mamet tale si daca are incredere in tine te va crede daca nu incearcai sa ii deconstrezi ca ca trebuie sa te creada