| Sadop a întrebat:

Astăzi am stat in preajma unui fumător şi din greseala am înghiţit fumul de ţigară. Pur si simplu mi-a intrat in gura. De atunci mă ustură gatul de fiecare dată cand inghit. Ţin sa menţionez că eu nu am fumat niciodată happy. I s-a mai întamplat cuiva aşa ceva? Ce pot să fac să dispară acea usturime?
Fundiţă!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Te-ai iritat putin, probabil ca esti mai sensibil.
Bea multe lichide, in special ceaiuri calde daca ai asa ceva prin casa.
Ar trebui sa iti treaca pana maine.
Sau poate o sa racesti si nu are nici o legatura cu fumul de tigara.

| Sadop explică (pentru Apache):

Muţumesc pentru sfat! Am băut ceaiuri şi întradevar, nu mai e ca la început. Sper ca in scurt timp să dispară de tot. Funda.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca din cauza fumului te ustura in gat, cred ca urmeaza sa te racesti[chiar daca stai langa un fumator, fumul il poti evita, nu stai cu gura deschisa sau cred ca tu chiar ai fumat si nu vrei sa recunosti]

| Sadop explică (pentru mona):

S-a întamplat involuntar. Şi nu, nu eu am fumat. De ce nu aş vrea sa recunosc aici?! Doar nu mă cunoaşte nimeni.

| mona a răspuns (pentru Sadop):

Incearca si consuma cat mai multe lactate in special lapte si iaurt]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi va trece el, nu mai sta pe lângă fumători.
Poate că şi răceşti.
Te pup!

| Laviniargint96 a răspuns:

Nu te ingrijora fumul nu avea cum sa iti intre in plamani si sa iti afecteze sanatatea,daca zici ca nu ai fumat niciodata, cat despre usturime nu stiu ce sa zic, bea ceaiuri calde, sau mergi sa te vada un doctor, dar tot la ceaiuri te va pune si el. nu prea are ce sa iti faca in cazul asta. succes si stai departe de fumatori daca nu suporti fumul de tigara :*

| adryanagraure98 a răspuns:

Nu e nimic. Ia ceva pentru gat, asa am patit si eu, am luat cv pentru gat si mi.a trecut. FUNDA?