| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am impacat cu fostul. El s-a despartit de mine acum o luna si de o saptamana a inceput sa imi trimita hartiute cu te iubesc si hai sa mai incercam si inimioare. Eu am acceptat pentru ca inca il iubesc si vreau sa fiu cu el. Se comporta frumos cu mine iar prietenul lui mi-a zis ca ma place. Inainte sa ne impacam el i-a zis unei fete ca o iubeste dar acum zice ca nu o mai place (asta mi-a zis si prietenul lui). Nu stiu daca am dreptate dar ei doi se mai tachineaza uneori. Se imita si se instramba ( se mai si lovesc) si comenteaza unul altuia. Voi ce spuneti? O mai place? Cum ar trebui sa imi dau seama?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ati fost 3 ani si a zis ca nu esti genul lui si brusc se trezeste sa-ti zica ca te vrea inapoi? Scuze ca te dezamagesc, dar chiar cred ca s-a pus cu tine ca n-a mers cu aia si cum ai zis si tu, i-a fost mai usor. Eu zic sa-l lasi tu de data asta cu ochii-n soare. happy

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ciudata situatia. Vorba Alinei, daca o place pe aia de ce s-a impacat cu tine? Doar sa nu o fi facut stiind ca n-are sanse cu aia. Nu stiu ce sa zic. Mai astepta sa vezi si fii mai atenta la semnalele dintre ei, sa-ti dai seama daca ai de ce sa-ti faci griji,

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

O prietena spune ca ne vrea pe amandoua. Cu mine cred ca a vazut ca este mai usor sa fie. Prietena mea nici nu se gandeste daca sa fie cu el. Nu vrea deloc. Dupa 3 ani de relatie a zis ca nu sunt genul lui.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Chiar asta am facut. S-a despartit de mine si se astepta la mesaje si apeluri, sa il implor si de astea. Si i-am zis ca mi-a trecut de el si sa treaca peste, ca nu a fost nimic special intre noi. Si a inceput sa comenteze dupa s-a suparat si a zis ca il doare burta ca sa plece acasa. I-am dat block si gata. Ce zici? Am procedat bine?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, imi pare rau numai ca ti-ai irosit atata timp langa un bou... Sunt sigura ca o sa-ti gasesti pe cineva care sa te merite intr-o zi. happy Doar nu forta lucrurile, o sa vina cand va fi timpul.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Si mie imi pare rau dar hei, macar am facut ce trebuie. Iti multumesc mult pentru sfaturi. Mi-am schimbat cu totul parerea si in viitor voi alege mai cu grija.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ati fost 3 ani si a zis ca nu esti genul lui si brusc se trezeste sa-ti zica ca te vrea inapoi? Scuze ca te dezamagesc, dar chiar cred ca s-a pus cu tine ca n-a mers cu aia si cum ai zis si tu, i-a fost mai usor. Eu zic sa-l lasi tu de data asta cu ochii-n soare. happy

| Xdreaper21 a răspuns:

1 daca is prieten ii face favor 50% is sigur ca o mai place
2 sa iti dai seama ca ce? Ca nu o mai place? Nu poti daca e un baiat care ii e prieten si sa iti spuna iar intervine favorul lui ala nu exista cum sa iti dai seama eu care is baiat stiu cel mai bine eu zic sa nu il mai crezi poate zice ca are mai multe avantaje cu tine adica ca esti mai frumoasa si mai cu forme daca intelegi dar lui sa ii placca de alta
Pe scurt uita-l

| anonim_4396 explică (pentru Xdreaper21):

Faza e ca eu am fost cu el 3 ani si ne-am mai certat si el tot spunea ca o place pe aia sau pe aia. El spune ca i-a zis fetei ca o place doar ca sa aiba o relatie din orgoliu. Ea nu a vrut sa fie cu el oricum. Da na ea e f frumoasa si pot sa zic ca arata mai bine ca mine. Ea pare sa il placa(el s-a mirat cand l-a refuzat) si na el a mai fc asa odata. A zis 2 luni ca o place dupa ce ne-am despartit si dupa s-a intors la mine.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu zice asa nu il lasa sa fii tu salvatoarea lui de a nu avea iubita
Eu zic sa nu te mai impaci cu el

| AlinaMelisa a răspuns:

Pai, de ce s-ar mai impaca cu tine daca i-ar place de acea fata? Poate sunt doar amici, dar daca tu simiti ca ceva nu e in regula mai bine fa cateva inverstigatii