| momo0988 a întrebat:

Ati avut vreodata senzatia ca sunteti urmariti sau ca exista fantome...voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Nicu20005 a răspuns:

Eu am avut de cateva ori senzatia ca sunt urmarit dar am intins mana in spate si am auzit un prieten de al meu injura si zicea dc i-am dat cu pumnul in guralaughing)

14 răspunsuri:
| iKaede a răspuns:

Da, si cred in fantome. uneori e doar imaginatia dar anyways eu tot cred in fantome laughing) nu mi se pare asa de infricosator. adica pana la urme sunt sufletele oamenilor ramase pe pamant.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu am avut nici senzatia ca sunt urmarit, nici ca ar exista fantome.Eu am un "obicei" sa-i zicem ca daca,vad ceva si nu e clar,nu pot trece cu vederea si sa-mi contribui treaba,pentru ca ma intreb tot timpu ce o fost, asa ca chiar daca as vedea ceva suspect, m-as duce sa vad nu as sta ca sa-ti iei mintea razna.

Fantomele nu exista, omul e un sistem electronic viu, care cand isi pierde sursa de energie (inima) sau face "scurtcircuit" placa de baza (creierul) te-ai dus... ai inchis ochii si pana acolo ti-o fost.Nu exista nimic dincolo.Voi ce credeti ca "cumva" o sa va simtiti exact ca in corp, doar ca no sa aveti greutatea corpului dar in rest o sa vedeti auzi etc, trece prin pereti ca si casper? Fiti seriosi.Cand te-ai dus te-ai dus.

In ce priveste senzatia de urmarit,tine minte,cu cat corpul e privat de simturi (nu vezi,e liniste si nu auzi nimic etc) cu atat mai mult creierul tau o sa inventeze sunete, vedenii, mirosuri, parul de pe piele ti se pare vreo insecta etc. Impresile sunt doar atat, impresii.

| Wøodenpints a răspuns:

Senzația că sunt urmărit am avut-o după ce-am împins un țigan de pe bicicletă și și-a spart mufa de asfalt.
Până acasă am avut senzația asta, după care a dispărut. Odată cu țiganii.

| Dariusuu a răspuns:

Şti cum e.

Nu crezi într-o fantomă până nu o vezi.

Poate eşti doar paranoică. Niciodată nu am avut feelingul acesta de a fi urmărit.

O zi perfectă îţi doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. N-am fost urmărit. Nu pot fi urmărit. Sunt imposibil de urmărit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veneam intr-o noapte din oras, pe principala, pe la 1 noaptea, nici masini, nici oameni, nici dracu. Si pe celalalt trotuar erau doi martalogi, care stateau lipiti de un gard si cum am trecut de ei, hop si ei in urma mea. Atunci am avut senzatia prima data ca sunt urmarit. I-am pierdut pana la urma, cand am taiat calea printre blocuri.
Si au mai fost ceva cazuri asemanatoare, tot noaptea, la ore similare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cand eram mic.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu doar o data, cu timpul mi-am dat seama ca sunt zgomote care se aud de la altceva, nu ca as fi urmarit de cineva, dar stai linistita ca exista extraterestrii

| BlueViP a răspuns:

Am o prietena care zicea ca o privea un baiat cu sapca langa un mormant langa biserica, dar nu era nimic acolo. Saraca murea de frica. EU personal cred ca daca exista fantome, nu au treaba cu noi.

| Assy99 a răspuns:

Da, mai tot timpul. E doar imaginatia ta. Fantomele nu exista, doar cine vrea crede in ele. Nu te mai uita la atat de multe filme cu fantome sau de groaza. Nu stiu...

| Andreea_4752 a răspuns:

Eu am senzatia ca dintr-o data ceva se misca pe langa mine... Intotdeuna ceva negru. Dar nu exista fantome. Imaginatia noastra.

| Michiko a răspuns:

Da, am aceasta sezatie chiar acum!

| guiwenneth a răspuns:

Sincer,fiind zodia balanta, si cred in chestii paranormale dar nici nu cred.TOTI cred in bine(gen Dumnezeu, ingeri, sfinti, etc(si e bine sa crezi in ei) dar cand vine vorba de elementele ce intra in sfera raului unii cred in dracu(si astia sunt foarte putini) si atat(NU fantome, NU chestii paranormale.O chestie foarte logica e balanta aceasta dintre bine si rau. Unde este rau este si bine si unde este bine este si rau.Ele coexista si nu poate sa existe un element fara opusul ei.La fel si cu asta. Fantasticul e opusul realului, ca sa existe una trebuie sa existe si cealalta e absolut logic, doar ca multi (ca sa nu spun prosti SAU indiferenti)prefera sa ignore cealalta parte deoarece e mai usor sau e mai bine pentru ei.Nu spun ca daca crezi in ambele ca gata totul poate fi si ceva paranormal.Partea aceasta este mai greu perceputa ba chiar deloc de mintea umana si de aceea multi nu cred.Insa aberatiile precum monstrii si fantome in astea nici eu nu cred, insa senzatii ciudate si genul acesta de lucruri le-am avut si eu si nu pot sa le rasucesc cum vreau eu. Sper ca te-am ajutat :*

| momo0988 explică (pentru guiwenneth):

Si eu sunt zodia balanta big grin