| GulDan a întrebat:

Ati observat ca si fetele fumeaza de la varste mici chiar si la iarba am intalnit fete la 15-16 ani.

Deci acum ca e la moda sa fumezi, ce zic despre nefumatorii ne exclud? eu nu vreau sa fumez.

Ce parere au despre noi care nu fumam?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Despre noi care nu fumam am o parere foarte buna asta inseamna sa fii puternic sa nu te lasi influntat de nimeni si sa iti respecti principile pentru o viata sanatoasa, fumatorii nu ne exclud sunt gelosi ca noi nu fumam si vor sa ne faca si pe noi asta e toata chestia si bv ca nu fumezi esti puternic, iar acele fete o sa regrete mai tarziu aceasta alegere din cauza sanatatii si din cauza banilor, si ei ii judeca parintii de ce fumeaza stiti cumva cat era un pachet de tigari pe vremea aceea 3 lei in banii nostri acum este de peste 10 ori mai mult, bv voua ca nu aveti pe ce da banii dar este alegerea fiecuia ce face cu viata lui

5 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Eu toto asa m-am apucat de fumat, Eram exclusa, ma faceau tocilara pentru ca invat foarte bine si ma excludeau mereu fiindca nu eram ca ei. Sa fumezi nu e un lucru bun, Eu am fumat o data dupa nu mi-a mai trebuit. Vacanta asta doar luna august am fumat la 2 saptamani o tigara. Cunosc fete care fumeaza de la 11 ani deeci la 15 deja sunt considerate mari. Nu te apuca de fumat pentru ca greu te mai lasi.

| GulDan explică (pentru Ruxandra15):

Ok mersi pentru sfat ma gandesc daca plac pe o fata fumatoare si eu nu fumez poate nu ma consiera ''smecher'' ca nu fumez si ma gandeam in general daca ar conta asta pentru fete thinking

| Ruxandra15 a răspuns (pentru GulDan):

Asa am gandit si eu maiales ca toti baietii cu care am fost au fumat. Cel cu care sunt acum uraste tigarile. Sa sti ca nu conteaza asta tigarile si glontul au acelasi scop doar ca unul o face pe loc iar celelalt in timp.

| Duku99 a răspuns:

Oioi, ai dreptate. Mai ales cand vezi cate o fata de maxim 11 ani cu tigara in gura... *facepalm*

| Mădă2016 a răspuns:

Chiar nu ma intereseaza cum ma vad cei care fumeaza, atata timp cat eu considera ca fumatul dauneaza grav sanatati laughing de ce sa ma apuc de acest lucru? In timp o sa devina o obsesie de care cu greu mai scapi laughing O sa scapi de ea cand vei muri laughing Si ce daca fata fumeaza cine te place/iubeste te accepta asa cum estiwinking