| smaty a întrebat:

Ati vrut vreodata, din cauza celor din jur, sa muriti, dar nu sa va sinucideti? Daca da, atunci de ce? Si ce ati facut? Si totusi, ati vrut sa muriti voi, sau sa moara persoana care va facut sa suferiti?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

De multe ori, dar nu mi-am dorit sa mor eu. Ci sa ii fac sa plateasca, si totusi i-am lasat in pace. Dc? nu stiu, poate sunt prea bun, si asta la mine cred ca e un mare defect.Mare, puternic, si totusi nu-s in stare sa ranesc pe nimeni...
La mine cel mai bun remediu sa alin acea durere interioara, este sa ascult muzica, sau sa petrec putin timp doar si doar cu mine insumi

| aaaa12345 a răspuns:

Cand mi-a murit bunicul meu deseigur ca am vrut sa mor ca sa fiu alaturi de el.

| thealchemist a răspuns:

Eu am vrut sa moara cei care m-au suparat si - lucru foarte ciudat - chiar au murit.

| VincentVlnt a răspuns:

Niciodata nu m-am gandit la astabig grin m-am gandit la sinucidere deoarece uneori viata e o scarba... parintii mei lucreaza din greu pentru niste bani, din ce ramane de cheltuiala fiind foarte putini straight face e urat sa imi vad mama doar 2 saptamani pe an... si am ajuns la gandul de a ma sinucide, sa gasesc un mod fara durere, s scap de toate si de tot happy