| Butsilee a întrebat:

Avem la scoala o profa extrem de rea de franceza si romana dar facem doar franceza cu ea (#:-s) am si am avut numai note mici la ea(toata clasa) angry e irascibila, mereu nervoasa, foarte rea, si nu poti sa vorbesti nimic cu ea straight face Cand te ridica in picioare uiti absolut tot!crying Tipa la tine, nu te lasa mai mult de 2 secunde sa te gandsti rolling eyes e groaznic! Si eu nu o mai suport straight face ne face in toate felurileangry Cu diriga daca vorbesc nu rezolv nimic straight face Ce pot sa fac sa nu mai am frica asta in mine chiar daca mi-am scris, mi-am invatat cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Gandeste-te ca nu trebuie sa te lasi intimidata de ea, oricum s-ar purta. Daca stii franceza, te vei descurca in orice situatie la ora.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci.Trebuie sa existe in orice scoala un profesor de asta ca daca nu ar exista nu ai avea pe cine sa injuri cu colegii in pauzelaughing
O sa vezi ca o sa iti amintesti cu amuzament de ea. Dupa ce iti va manca zilelelaughing

| JustMe a răspuns:

LOL. Toate profele de franca is asa? Parca ai descris-o pe profa mealaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tu invata si nu te lasa intimidata, pana la urma o sa accepte ca esti buna.

| User a răspuns:

Si a mea e la feloh go on. Las' ca nu morioh go on

| Butsilee explică:

E buna ideea ta gabriela dar profa e veche in scoala, si are mii de pile chatterbox si asta e metoda ei de predare din cate am intelesstraight face

| Butsilee explică:

Nu e ady aia oh go on e altacrying

| hiphopbeatz a răspuns:

Umm.si noi am avut o asemenea profesoara si am facut greva la ora ei, mentionez ca noia veam vreo 4 ore de enegleza cu ea, si am strans semnasturile, dar pana atunci am sta pur si sipmlu fara sa facem nimic, profa se uita la noi, a stat 5 minute si a plecat.

peace sign

| adi4ever a răspuns:

Dar cum o cheama Trancu Ionela? daca da e aceeasi panarama cu care am facut si eu romana si ai drepatete nu te lasa decat 2 secunde si e cam sandilie daca nu e aceeasi profesoara inseamna ca mai sunt retardate ca ealaughing da la cum ai descris-o se aseamana cu aia a mea de romana de anul trecut

| vip 2010 a răspuns:

Stai linistita asa esi profa noastra de francezalaughing zice ca 10 e nota profesorului si ca noi n-avem moaca de 10straight face dar baietii isi bat joc d ea pus apa pe scaun. se joaca cu soricei cu cheita in clasa rolling on the floor etc laughing

| gabriela_3062 a răspuns:

De ce spui ca nu rezolvi nimica? Eu cred ca ai rezolva! Dar daca nu merge asa vorbiti cu parinti si la sedinta sa se spune problema asta, si la mine in scoala au fost 2 situatii identice:la o clasa s-a hotarat sa fixeze niste criterii dupa care sa puna notele, adica dadea un test si daca feceai totul perfect nu avea ce sa-ti faca trebuia doar sa inveti si in cealalata situatie s'au strans semnaturi de la profesori s'au dus la directoare si le'au sschimbat profa! Succes, oricum pana se rezolva situatie fiti cuminti ca tot voi aveti de suferit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fao si tu in felurile in care le face ea enerveazate si nu te emotiona fa-ti temele si cand te intreaba dao pe spate cu raspunsurile tale si va fi mereu asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te intimideaza nu te uita la ea, sau prefate ca nu o bagi de seama.Si fa-ti temele si invata si daca nu sti atunci intreaba pe cineva care se pricepe.Si asa de fiecare data vei sti si o vei da pe spate.Si te inteleg perfect ca si eu ma intimidam daca ma intreba ceva tati, dar mama unei prietena mi-a spus ca si ea se intimideaza...si cand ma intreaba ceva sa nu il bag de seama.Asa am si facut si nu ma mai intimidez.

| irina_3672 a răspuns:

Si noi aveam o profsoara de biologie, care se comporta asa. Am vorbit cu diriginta, si a zis daca vrem sa facem la sedinta un chestionar cu voturi, sau ceva de genul. Pana la urma n-am facut, d-ar s-a pensionat(multumesc doamne :x). Eu gatam clasa cu 10 pe linie, daca nu era ea. As fi putut lua locul I, dar am auns la # pentru ca ea mi-a dat un 5, 7, 9, 10, 10 :D Asa mi-am crescut media. Incearca sa repeti logic in clasa si acasa, nu memora ca un calculator, cand incepe sa tipe ai sa uiti tot. Uite-te peste regulile de pronuntie, sa vada ca sti sa pronunti totusi. eRegulile acelea sigur le ai din clasele mici. Mai cauta pe google niste siteuri, care iti citesc lectia. Eeu asa faceam. SI daca iti da de conjugat verbe, te poti VERIFICA cu acest site : www.verbix.com

Sper ca te-am ajutat, multa bafta cu profa'! :)