| AndaVr a întrebat:

Aveti un motto in viata, dupa care va ghidați? Dacă da, care ar fi acela si explicați de ce. Ofer fundă happy

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

1."If it's meant to be, it will be."
Acesta este primul motto dupa care ma ghidez. Pur si simplu, de fiecare data cand mi se intampla un lucru rau, ma gandesc ca asa a fost sa fie si ca orice lucru se intampla dintr-un motiv. Ma face sa gandesc pozitiv de fiecare data.
2. "Toti avem un suflet pereche."
Al doilea motto dupa care ma ghidez ma face sa cred ca oricat de singura as fi si oricat de mult ar dura singuratatea mea, cineva ma asteapta. Acest motto ma face sa nu renunt la a lupta pentru a supravietui.
3. "Daca te iubeste, n-o sa te raneasca."
Acest mottto ma ajuta sa trec peste relatiile esuate. Din moment ce cineva m-a ranit, nu mai are loc in viata mea. De obicei, ma ajuta sa imi dau seama cine ma iubeste si cine nu.
Probabil ca mai sunt, dar ma ghidez dupa fiecare depinzand de starea mea de spirit.

8 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

" Totul e posibil, chiar şi imposibilul! " Acest motto mă caracterizează cel mai bine deoarece lupt pentru orice şi nu mă dau bătută!

| sappy a răspuns:

"Nobody dies a virgin... Life fucks us all." Kurt Cobain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Indiferent ce faci în viaţă, va fi nesemnificativ. Dar e foarte important să o faci. "=>de Mahatma Gandhi.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

,, Castigatorii se concentreaza pe solutii, pe cand loserii acorda arentie problemelor'' Imi place ideea,,,

| FOTOmodel99 a răspuns:

"Dulce sau amara
Cuminte sau vulgara
Sunt o fiinta rara
Si raman originala"
Acest motto sau ma rog nu stiu daca e un motto dar eu il pot numi asa
Cum ziceam acest motto ma face sa ma simt speciala si singura de pe acest pamant cu o insusire aparte big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Asta nu-i un motto dupa care sa te ghidezi in viata, e un status penibil pe care curvulitele si-l pun pe Facebook.
Pusca mea, decat sa fiu original prin niste defecte, prefer sa fiu ca restul', dar cu-n IQ pozitiv.

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ce e, eu nu sunt o curva..Si daca eram ti-am fi vorbit urat si te-as fi insultat...Dar nu sunt asa ca nu o voi face, dar te rog sa nu-ti mai dai cu parerea despre cei pe care nu ii cuosti, bine?

| Lucy27 a răspuns:

,,Dai vointa iei putere,, acest motto ma ajuta mereu cand intalnesc o problema sau ceva dificil de facut. Prin aceste patru cuvinte imi dau seama ca daca am vointa Dumnezeu ma va ajuta mereu si voi reusi in viata.