| AlexDorinel a întrebat:

Azi cand erau musafiri, mama si tata si au amintit ca trebuie sa merg la dentist ca am o carie. Ce o sa-mi faca la dentist? E mai dureros sa-mi puna plomba sau sa-mi scoata dintii decat sa faca ceva la carie?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai dureros este sa ti se scoata un dinte, dar procedura se face sub anestezie si nu vei simtii nimic.
Cat despre plomba, daca este usor cariat dintele, nu vei simtii cand este curat si nici plombat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă dentistul este bun, te șpreiază în gură cu un șprei anesteziant și nu te doare.

| Ineys a răspuns:

Ca trebuie sa mergi la dentist si-au amintit, dar ca au zis ca iti baga internet de 1 "giga" nu-si mai amintesc. Ce oameni... inadmisibil asa ceva.

| Rd79 a răspuns (pentru Ineys):

Da, saracul nu poate sa joace Fortnight cu netul de doar 300 mbps sad Ce tata rau are.

| Ineys a răspuns (pentru Rd79):

Se plange de 30 ping. El crede ca daca isi ia internet de 1 "giga" ajunge la 0 ping sau devine mai bun peste noapte la Fortnite. rolling on the floor

| Rd79 a răspuns (pentru Ineys):

Da, cu net de 1gbps o sa-l ocoleasca gloantele dusmanilor, si el o sa dea numai headshoturi de la 1KM distanta. Nici nu o sa ajunga dusmanii sa aterizeze ca o sa-i si omoare pe toti.

Răspuns utilizator avertizat
| Rd79 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Adica vrei sa zici ca 300 mbps nu ajung pentru a trimite cateva packete udp la timp? Daca ai probleme cu bufferbloat, acestea sunt legate cel mai probabil de routerul tau. Mai bine iti schimbi routerul cu unul mai bun si/sau mai configurabil.

| nnnaegiuliaaa a răspuns:

Iti va face anestezi si nu vei simnti absolut nimic.