| GoAwayBitch a întrebat:

Buna TPU :* deci am o problema cu dintii din fata, unul mi-a picat iar unu e cariat foarte adanc si tare si de o luna doua ma duc la dentist, si imi pune ceva plomba cu medicament acolo unde imi lipseste si imi slefuieste de fiecare data cand ma duc. si mai trebuie sa ma duc marti insa nu stiu sigur daca o sa mi-l puna sau nu data trecuta a zis ca nu mi-l poate pune ca a sangerat infine. as vrea sa stiu cam cat timp mai dureaza pana imi face dintii si la dintele asta cariat ce imi va pune adica daca o sa mi-l scoata sau daca o sa imi puna ceva in locul lui si cum se vede daca se pune plomba acolo la carie, va roog ajutati-ma dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Desigur plombele sunt sa zic asa "invizibile" in ziua de azi, problema ar fi urmatoarea, daca iti pui plomba/e intre 2 dinti pentru a face asta doctorul sa zic asa pe romaneste sapa si intro parte si in cealalta si mai adanc iar din aceasta cauza, usor usor vei ajunge sa ramai fara ei, ideea ar fi cand ai bani cel mai bine sa renunti la plombe si sa pui dinti noi, sau implanturi dar momentan din cate stiu la noi in Romania nu sunt de o calitate foarte buna implanturile.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

La carie o sa puna sigur plomba si nu iti face griji ca nici nu o sa se observe ca-i plomba