| ArianaArianaSheryy a întrebat:

Azi dimineată am vomitam cam tot ce am mâncat ieri, si am ramas cu o durere de stomac.mi s-a spus ca am mâncat ceva care mi-a picat greu la stomac, ce as putea să am totusi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai indigestie alimentara!
Ia o pauza de 24 de ore, cu ceai de menta si pezmet doar!

| 4StarLight a răspuns:

Poate ai avut indigestie, durearea poate proveni din faptul că te-ai forțat să vomiți sau pentru că te roade stomacul, cum nu mai ai nimic în el.
Toată lumea o pățește, se întâmplă uneori ca organismul să nu poată tolera unele combinații de mâncăruri. Durerea nu ar trebui să persiste, îți va trece în câteva ore

| andreeahtml a răspuns:

Probabil te doare din cauza acidității, un leac "băbesc" este sa înghiți 3-4boabe de orez