| AliceIDK a întrebat:

Babyyyy... Sunt in al 9-lea cer acum love struck. Iubesc un baiat si cred ca si el face la fel. Mi-am dat seama dupa urmatoarele semne :
- in ultima zi de scoala a luat geanta mea pe banca lui si o tinea strans
-M-am dus in parc dupa premiere si apoi am plecat. El m-a strigat : Aliceeeeee, mai stai? Era cu trotineta d'aia performanta si era sa-l calce masina. Pff ce cutee era.
-Mi-a dat add pe facebook.
-Acum vreo 3 saptaman prietenul lui spunea ca baiatul de care's indagostita vroia sa imi spuna ceva.
-Cand am dat id-urile profei de engleza un copil a scris : Alis in loc de Alice si el l-a corectat
-Eu stau in fata lui si periodic se juca prin parul meu.

Cum ii pot spune ca il plac?

Ce credeti? Ma place?

9 răspunsuri:
| Sixx a răspuns:

Pai...Ai putea sa il inviti la un film sau ceva asa ca intre prieteni. Daca accepta, mai propune'i iesiri si vezi cum reactioneaza... Daca te simti prost sa iesi doar cu el, aduna mai multi amici de'ai vostrii pana te onijnuiesti. Apoi, daca e de acord, iesiti doar voi.Incearca sa comunici cu el cat mai mult posibil dar nu il stresa, fa tu primii pasi daca ti atat de mult la el happy.Dar nu uita, sa nu fi stresanta, obsedata sau sa fie chiar atat de vizibil ca esti inebunita dupa el, fi tu insuti si ia'o incet.

| neutrino a răspuns:

Joaca-te cu parul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asa cred si eu.Sigur te place.Ai putea sa il intrebi daca te place si el trebuie sa iti spuna raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il doare in... de tinelaughing

| valentino52 a răspuns:

Iubesti zici ah? laughing) Sa zici ca iubesti pe cineva numai dupa ce ati fost impreuna mult timp si ati trecut prin multe impreuna.

| Helăăăăăuu a răspuns:

Cred ca da. Fa tu primul pas.zi-i ce simti. love struck

| micutaEU a răspuns:

Nustiu probabil ca te place.Dar gandeste-te bine daca ai spui s-au nu deoarece daca el va spune NU sad poate sa te faca de ras si tot o data tu sa suferi. Poate ca el te place dat tu cand o sa-i spui nu va crea sa recunoasca ca te place si va zice NU. Dar daca totusi te hotarasti si ai spui sa nu fie nimeni langa tine.happy OK?

| zaooo a răspuns:

Nu-s vezi sa nu zica ca esti vreo obsedata la mine se dadeau fetele si crede-ma reactia asta am avut-o baiatul trebuie sa faca primul pas tine de orgoliu si mandrielaughing

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Cred te place si daca la un moment dat te invita undeva inseamna ca te place iar atunci ii poti spune ca si tu pe el