| anonim_4396 a întrebat:

Bai,sa-mi bag picioarele!straight face
Nu ma inteleg deloc cu mama.NU AM VOIE sa spun ca nu am de invatat, chiar daca nu am pentru ca spune ca mereu trebuie sa invat si ma bate daca am o nota sub 9.Astazi nu am putut merge la meditatii si i-au venit dracii pe mine.M-a durit capu si meditatoarea a renuntat.Si acum de a dracu ce e ma pune sa fac meditatii numai dimineata, in timpul saptamanii, adica pe la 7. Si cel mai rau e ca ma pune sa o port pantaloni de trening.mie imi sta oribil in ei.Si se tot vaita ca a dat 35 de euro pe ei.Eu i-am spus ca nu am pus-o eu sa ii cumpere da ea zice ca o sa ma imbrac numai cum vrea ea ca nu am 20 de ani.Fratelo,toate fetele vin in colanti si eu, aia singura proasta sa vin in trening.straight face urat.Si eu vorbesc frumos,si calm,si ea tipa la mine si e din ce in ce mai a dracu.
Cam asta e,ce sfaturi imi dati? Ma astept ca majoritatea raspunsurilor sa fie de genul"vorbeste cu ea " ei uite ca eu nu pot sa vorbesc cu ea,pentru orice as zice tot ca ea e.straight face
Si poate daca fac asta primesc si eu niste raspunsuri cu bun simt,nu cum sunt obisnuiti trolli sa dea, asa ca ofer si funda.Multumesc,si daca se poate fara insulte.

14 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Te inteleg perfect asa e si mama mea, cred ca o s-o i-au pe campuri de nebuna.laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Ce mama teroristalaughing, cum sa te bata daca ai sub 9? Ia cere-i carnetu ei si daca are sub 9 sa nu iti impuna tie sa ai peste 9. Vorbeste cu taicatu sa se mai ocupe de ea poate ii lipseste ceva. Daca ai sub 12-13 ani in fine poate vrea sa te tina in frau sa nu ajungi rau. Pune pe cineva la care tine si respecta mult sa ii spuna sa o ia mai usor.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Ea nu respecta pe nimeni.Si taicamiu e si mai rau.Ce noroc pe capul meu, nu?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Nataly,

Iti intelegem situatia si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Mai lasă aerele.
Ţi-o spun pe şleau: Eşti o proastă răsfăţată.
Ai pretenţia să nu ridice nimeni un ton la tine şi tu te cerţi ca ţaţa Maghioala aici.
Mama ta munceşte şi se chinuie ca tu să înveţi şi să ai hrană, îmbrăcăminte iar tu eşti o nesimţită.
Eşti un troll şi povestea asta circulă de 5-6 aici în TPU.
Sunt vreo nu ştiu câţi plozi răsfăţaţi ca tine aici.
La ce-ţi trebuie colanţi?
Dacă colegele tale au sâ ajungă nişte panarame aşa vrei să ajungi şi tu?

| DomnishoaraTPU a răspuns:

La ce-ţi trebuie colanţi?
Tu ştii că fetele alea care poartă aşa ceva sunt nişte piţipoance şi nişte uşuratice?
Ce vrei?
Să te fâţâi prin colanţi, iar apoi să te batjocorească un idiot de clasa 8 sau liceu?
Întreab-o pe mama ta de ce nu te lasă cu colanţi şi de ce se poartă aşa cu tine şi apoi o să-ţi pară rău pentru tot ce ai scris aici!

| Katherine20 a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Eu cred că cam ai probleme.Deci să înțeleg că dacă o fată poartă colanți e pițipoancă și ușuratică? Crede-mă, nu ține de asta happy
Ok, poate nu e cel mai potrivit să vină în colanți la școală, dar serios, nici tot în training, niște blugi drăguți pe mărimea ei, care ar fi problema? Si ți se pare normal să O BATĂ pentru că ia note sub 9? E normal să mai ia si note mai mici, nimeni nu-i perfect.De fapt, să-ți bați copilul nu mi se pare o soluție indiferent de ce note ar avea. straight face

| cosminjuve a răspuns:

Pai ce varsta ai, daca nu stiu varsta nu am cum sa te ajut in niciun fel.SCZ nici macar cu un sfat de genu "vb cu ea"

| oly1234 a răspuns:

Bine, eu zic ca ar fi bine sa urmezi instructiunile:
1.iti iei la tine colanti.
2.in scoala te schimbi.
3. inainte sa pleci acasa te schimbi inapoi in trening.
Asta fac eu cu hainele dupa ore(mami nu ma oblige sa le port dar sunt a 4 si am uniforma)

| SeeNobody a răspuns:

Pai ii poti cere tatalui sau bunicilor tai ajutorul daca crezi ca ei te inteleg si roaga-i sa discute cu ea. Incearca sa ii explici cat de mult te afecteaza faptul ca va tot certati si sa-i spui ca te deranjeaza ca te obliga sa mergi in trening. Incercati sa ajungeti la o intelegere de ex. sa porti pantalonii de trening doar in zilele in care ai sport iar in restul sa porti blugi sau altceva. Iar la porblema cu invatatul... Spune-i ca tu incerci cat poti de mult iar daca vrei sa-i demonstrezi asta roag-o sa te asculte din lectii astfel incat daca iei sub 9 isi va da seama ca nu e pentru ca nu ai invatat destul. Sper ca te-am ajutat happy

| anonim_4396 explică (pentru SeeNobody):

Pai asta zis.ea ma obliga sa ii port cand am sport.dar eu nu vreau pentru ca nu imi plac :@ am o pereche de colanti care imi super plac si imi zice ca nu am voie sa ii port.straight face

| SeeNobody a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai intrebat de ce nu ai voie sa ii porti?

| anonim_4396 explică (pentru SeeNobody):

Ba da.am spus mai sus, ptc sunt 35 de euro, dar i-am spus foarte clar ca eu nu i-am spus sa mi-i cumpere, ci a facut asta pentru ca asa a vrut ea straight face

| SeeNobody a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as spune sa incerci sa o convingi sa te lase sa porti o data colantii, o data treningul daca chiar insista sa porti treningul. Si spune-i ca data viitoare sa mergeti impreuna la cumparaturi sau sa te intrebe inainte de a-ti lua ceva. Eu asa as face dar e decizia ta...