| rolly14 a întrebat:

Baiatul de care sunt indragostita este afemeiatsad. Ce sa fac? m-am chinuit sa nu il mai plac da degeaba, a trecut o jumatate de an si tot il plac si nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa imi dati un sfat. Multumesc!happy

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tipul nu merită!
Uită-l. Sau măcar încearcă, pentru că dacă vei mai avea sentimente pentru el vei suferi şi mai mult.
Sunt foarte mulți băieți în această lume, cu siguranță vei găsi şi tu pe cineva care chiar te merită, la momentul potrivit.
Îţi dau un sfat.
Nu te mai lăsa cucerită din prima. Şi nu mai pune suflet în orice tâmpenie, pentru că nu merită absolut deloc.
Adevărat că nu am eu chiar foarte multă experiență în acest caz, dar știu că un singur lucru e sigur: trebuie să-l uiți pe tipul ăla.
Şi nu-ţi fă griji, peste câțiva ani, îl vei uita complet!

| eliaclodia a răspuns:

Ma faci sa rad. Afemeiati sunt barbatii maturi, care au familie si totusi umbla dupa alte femei.
In adolescenta e normal sa te inconjori de fete, cum fac unii si anormal sa fi baiat si sa fugi de fete.
De obicei cu cat un baiat e mai admirat cu atat e mai molipsitor pentru alte fete. E ca si cum miscarea din jurul lui te trage ca o cascada.
Cred ca si tie iti place ceva la un baiat si ceva la altul si atunci nu se numeste ca esti abarbata, sau cum s-a zice, in nestatornicia si curiozitatea si sinceritatea inimii tale.
Problema ta e insa, ca toti copii care se plang de parinti, sunt posibile victime sau sunt luati la ochi.
Ai grija ca si pe net, multi se dau copii si nu sunt scolari.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Tight situation. Aici trebuie sa stii ce faci. Am aflat si eu de la o fata care avea aceeasi problema ca nu a reusit sa il "cucereasca" deoarece s-a mutat din oras. Totusi a incercat. Ea mi-a spus ca la inceput nu il poti convinge. Nu poti "invarti inelul Arabelei" si totul sa fie gata. In jumatatea aia de an trebuie sa te aproprii cat mai mult de el ca prieten si incet incet in us pe treapta succesului laughing. Oricum nu poti place pe cineva daca el este un nesimtit, porc s.a. Incearca sa vezi daca se merita mai intai sa te "cuplezi" cu el. E usor sa vezi pe cineva si sa zici "Vai ce frumos e!".

| akadeaa a răspuns:

Sincer nu inteleg cum de nu-l poti uita daca e asa cum spui, eu detest specimenele asteasad. Daca ar fi fost un baiat ca lumea si la locul lui as fi inteles.In orice caz in locul tau eu mi-as cauta altul daca zici ca e chiar asa grav.

| Kyou a răspuns:

Cauta pe altcineva care sa te ajute sa uiti de el.

| Ciprian007 a răspuns:

Buna. Sunt si eu baiat, stiu cum e sa vezi mai multe fete frumoase in preajma ta. Dar in orice caz, daca iubesti o fata sau iti place de una, nu iti vine sa te mai uiti pe strada dupa alte fete. In cazul acelui baiat, el cu orice fata ar fi, oricat de mult ar iubio tot dupa altele se va uita.Staful meu este asa: sa vorbiti despre aceasta problema care te framanta sau sa il uiti si sa gasesti altul.
Voi doi si daca ve-ti fi impreuna, la un timp foarte scurt, el o sa iti spulbere inima si sufletul vazandu-l sarutand sau danduse la alta fata.
Parerea mea este ca, ar fi bine sa il uiti sau sa ramaneti macar prieteni si sa iti gasesti alt prieten nu chiar asa de afemeiat.
Sper ca te-am ajutat happy

| shinelikeastar a răspuns:

Sa te gandesti ca nu vrei sa te gandesti nu face decat sa te gandesti. Sa-ti doresti sa nu-l placi, nu faci decat sa-ti umplii mintea cu el. Chiar daca in sinea ta crezi ca alegi bine ce gandesti. Un sfat ar fi sa-ti cauti un iubit, chiar daca nu o sa-ti placa de el la inceput e ok, macar sa te atraga ceva ...pana la urma te va face el sa uiti, in principiu, cautati unu care e aproape disperat dupa tine, el va face tot posibilul sa-l placi, asta inseamna ca te va face sa uiti de multe! Bafta