| adelina73 a întrebat:

Baiatul pe care il plac de ceva vreme mi-a propus intilnire, evident:am acceptat.Chestia e ca tot el m-a rugat sa nu spun nimanui despre relatia noastra(invatam in acelasi liceu si ma inteleg foarte bine cu colegii lui)argumentind ca nu-i pace cind ceilalti stiu despre viata lui personala.In scoala, practic, nici nu discutam, de parca nici nu ne-am cunoaste. Ce parere aveti? Credeti ca e ceva normal?

6 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Nu este deloc normal. Este ca si cum v-ati ascunde relatia. La ce bun sa fiti impreuna daca la scoala nici macar nu te baga in seama? Eu am colege in clasa ai caror prieteni sunt din acelasi liceu si vin tot timpul la ele, vorbesc, se distreaza. Asa ar fi normal. Se pare ca prietenului tau ii pasa mai mult de gura lumii, in acest caz de a colegilor lui, decat de relatia lui cu tine. Eu spun sa vorbesti serios cu el si sa afli de ce nu vrea sa stie lumea. Ii e rusine cu tine cumva? Nu are intentii serioase?

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e cinstit ceea ce face si nici normal.Clar ca nu vrea sa se afiseze cu tine. Dar de ce? Numai tu poti afla! Cel mai sanatos, daca ti la el si chiar vrei o relatie, e sa faci cercetari: afla cu cine a mai stat, daca tot asa se comporta cu ele.etc Bafta!

| fataroz a răspuns:

Nu depinde numai de aspect ci de ce este in el daca tie nu-ti place de ce face atunci de ce il iubest trebuie sa decizi tu nu noi

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Nu e normal...ar trebui sa discuti cu el pe tema asta :*>dar poate vrea sa vada daca se intelege cu tine bine sau daca te iubeste si vrea sa nu afle nimeni deocamdata pana se clarifica toata sitoatia >nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa te minta! Te-ai gandit vreodata ca poate avea doua relatii(una cu tine, una cu o alta fata)? Nu vrea sa se afle despre relatia voastra deoarece ar putea afla cealalta fata! Te-ai gandit la asta? Sau poate fi altceva! Dar cel mai probabil asta este problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca trebuie sa-ti faci curaj sa vb cu el pe tema asta.eu zic ca nu e normal