| Qusifor23 a întrebat:

Baiii, membri TPU, este o urgenta de grad alcool

toti am baut o bere, toti avem o bere preferata... ok, deci fac cinste de 8 septembri pentru ziua mea de nastere si vreau sa ii imbat pe,, invitati" =]]]

intrebarea : care este cea mai puternica bere din Romania?
adica care are mai mult alcool

ex : [ timisoreana are 5.0 % alcool ]

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Silva neagra, stejar si tuborg strong au 7%

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cea mai tare pe care am gasit-o eu (si e si al naibii de buna) e Van Pur Super Mockne, o bere poloneza, bruna, cu 10% alcool. Se gaseste in magazinele Penny Market.

| Laura a răspuns:

Gulden Draak. E belgiană, doar că nu se prea găsește, am văzut-o doar într-un magazin din București mai demult și recent în câteva baruri. De unde ești? Costă mult, dar cu siguranță merită, e genială. Are 10.5% alcool. Totuși n-are rost să cheltui mult dacă n-o bei tu.

| ICHBalexnunu a răspuns:

Tuborg strong cu7% sua pune accent pe cantitatehappy

| smileyflo a răspuns:

Stejar e cea mai tare bere. are 7% alcoolemie. Funda?