| Gabi_YT_Here_1994 a întrebat:

Balena albastra...
Credeti ca este corect ce fac fetele?
in acest caz doar de fete am auzit, s-au taiat, s-au sinucis, nu am auzit de baieti, in afara sa'si bata joc de acest subiect, de ce fetele fac asta? sunt frumoase, au toata viata la dispozitie... am vazut prima victima a acestui "joc", era super frumoasa. mi-a venit, sa plang, si eram la scoala...
si la voi a venit medici scolii sa va perchizitioneze mainile?
de la mine de la scoala. au fost luate 2 fete... una clasa a 7-a si una nu stiu.
Mie ciudat ca si eu am facut un desen pe mana. dar l-am sters a 2-a zi dupa ce l-am facut, de ce? nu stiu era prea ciudat, adica mai pe scurt, prea albastru, era pix cu gel :p
imi place sa desenez. sincer, m-am gandit sa ma joc, dar am intrebat o fata "merita?" (vreau sa aud parerea voastra) ea a spus ca nu, nu merita.
acest subiect, face ravagii, si imi pare rau din nou de persoanele acestea, am inteles, ca balena albastra a reusit sa faca acest lucru deoarece unele fete sau unii baieti nu au primit caldura de la parinti, ce aveau nevoie. tot asa, si din cauza asta, s-a intamplat ce s-a intamplat.
si ce ar fi daca mi-as face si reclama la Youtube?
Geamanu07 (pe Youtube) poate ma lasa TPU-ul sa fac asta, canal de gaming, no facecam, pentru voi e doar un numar, pentru mine e o munca, de cate-va luni bune, grele (600 abonatii) actual 633. ! Subs 4 me daca doriti, as vrea sa discutam acest subiect. (de ce fetele nu vor prea multa perversitate in viata lor, cum sa fac sa scap de perversitate, mor pur si simplu doar asta ma strica.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai auzit doar de fete, pentru ca ele vin si se plang, baietii sunt jenati si rusinati sa se planga, dar si ei se mutileaza, in aceeasi masura ca si fetele.
In general, cei care se mutileaza sau au tentative de sinucidere, au o problema psihica si au nevoie de ajutor de urgenta.

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru Violleta2022):

Am vrut sa joc si eu. laughing m-a oprit o fata, hue, hue big grin a 4-a zi au venit sa ne verifice, hue, hue big grin stiu, dar am o viata. grea big grin (nu pot sa zic neaparat de rahat) pentru ca am fete. cate vreau in viata mea. dar degeaba am daca nici una nu imi ofera ce am nevoie... nu doar sex. sau etc (iubire. adevarata, sentimente, si momente. speciale) si altele, nu le mai mentionez, in fine, um, da. mersi pentru raspunsul tau big grin

| pufipo a răspuns (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Daca vrei ceva in viata trebuie sa lupti, sa te zbati, nu sa astepti sa iti cada din cer happy

balena albastra - dubiosenie de joc pentru copii ce pot fi manipulati repede

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ca vrei sa spui in ultimul tau paragraf, nu afce sens nimic din ce ai scris aoclo si nici nu inteleg ce vrei de la noi...
Poate explici mai pe intelesul nostru happy

Apropo, la ce "perversitate" te referi?

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru Violleta2022):

. perversitati. intime. gen nu stiu sa explic. la ultimul paragraf. ziceam de canalul meu de Youtube big grin si alte chestii. nu e foarte important.

| T0T a răspuns:

Degeaba sunt frumoase dacă sunt idioate. După mine pot face ce vor, nu ar trebui să te mai afecteze căci a fost decizia lor. Idioțenia se plătește. Lucrurile astea mai scapă lumea de proști.

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru T0T):

Mie aiurea... pur si simplu, poate ca spui tu bine in felul tau dar. adevarul doare... uneorii si ar trebui sa se simta multi, nu stiu ce sa mai spun.

| T0T a răspuns (pentru Gabi_YT_Here_1994):

Îți înțeleg empatia, poate o aveam și eu odată la fel, însă depinde și din ce perspectivă privești.

| Gabi_YT_Here_1994 explică (pentru T0T):

Mda...

| OldSoul a răspuns:

Doar atat spun:
Daca nu-i cap, vai de picioare!

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu nu le judec dupa ambalaj.
Cel mai penibil, mi se par acele fete,care vin la tine cu incredere in ele ( incredere provenita din faptul ca sunt frumoase) si se asteapta sa le respecti,sa vorbesti mai frumos cu ele decat vorbesti cu restul doar pentru ca sunt frumoase,alea mi se par niste parasute fara minte, mi-e scarba de ele instant.
Sunt asa ieftine si ma scarbesc.
Da,poti sa te simti bine cu ele,dar atat,cand deschid gura, s-a dus, ti se apleaca.

Legat de subiectul asta.
Nu am de zis nimic, doar ca imi vine sa vomit cand aud de asta, m-ati innebunit cu el, cu balena mortii.
Daca ma face pe mine, o aplicatie sa mor, ba ce sa zic, imi pare rau ca a ajuns la nivelul asta umanitatea.