| JollyLulu a întrebat:

Bancuri super amuzante (Funda)

2 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Un student isi dadea examenul de logica.Bineinteles nu il trece si disperat se duce la profesor si zice:

-Domn profesor,daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul imi mariti si mie nota?

Profesorul sta si se gandeste... si zice:

-Da ma,hai ca imi place provocarea,te ascult!

-Ce este legal dar ilogic,ilegal dar logic,ilogic si ilegal toate in acelasi timp.

Sta profesorul,se gandeste face niste scheme pe hartie, habar n-are raspunsul si incitat de ideea ca un student de-al sau ii pune o intrebare incuietoare el zice:

-Bine ma, hai ca iti maresc nota de la 3 la 8 si imi zici raspunsul.

-Ok, domnule profesor.

Faptul ca dumneavoastra aveti 69 de ani, iar sotia dvs. are 22 de ani,este legal, dar ilogic, faptul ca sotia dumneavoastra are un amant de 21 de ani, este ilegal dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

| elizabeth a răspuns:

Cum iti dai seama ca moldoveanul este mire? are trening nou!
seara, ion si maria se pregatesc de culcare.ion iese afara sa se usureze.maria il intreaba:-ploua? si ion:-bate vantul...
maria il striga pe ion:-ioane, hai in casa, ca ploua! ion:las' ca ploua si aici!