| anonim_4396 a întrebat:

Bun. deci am o problemă, oarecum. Acum un an jumate, am început să vorbesc cu un băiat, mă rog, să ieşim. Vorbeam de la primul mesaj cu "bună dimineaţa" până la "noapte bună" încontinuu. Am devenit în scurt timp cei mai buni prieteni, aveam o relaţie aşa, nu ştiu, nu eram nici ca fraţii, dar nici iubiţi. Ne ziceam absolut orice, eram mereu acolo unul pentru celălalt. După, a început să se distanţeze de mine, începea să iasă cu fete mai mari decât mine, să mă ignore. Eu mai trăgeam aşa de el, dar degeaba. După 2 săptămâni sau 3, venea la mine să mi spună că îi pare rău, că a fost prost şi că ţine mult la mine. Lucrul ăsta s a repetat timp de un an, până acum 2 luni. Noi eram deja distanţi, iar în momentul în care nu am mai vorbit deloc, eu am început să par mai indiferentă cu restul prietenilor. De curând, a început să mi reproşeze că m am schimbat mult, că nu mai sunt eu cea de dinainte. A început să mi spună că îi e dor de mine, că mă vrea înapoi, mi a promis că o să fim ca la început. Nu prea l am crezut, dar am zis să l las aşa. Ce credeţi, mai merită o şansă?

7 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Nu, pentru ca te-a părăsit. Tu vrei să fi o alegere? Nu prea te-a apreciat când te-a avut, ce vrea acum? Evident că te-ai schimbat pentru că el nu a mai fost lângă tine când aveai nevoie.
Nu prea mai merită o șansă, dar decizia îți aparține.

| Rape a răspuns (pentru Divy):

Mulţumesc mult pentru răspuns şi nu pot decât să ţi dau dreptate aici.

| Divy a răspuns (pentru Rape):

Oo happy cu plăcere drăguț din partea ta să îmi mulțumești love struck sper că orice va fi să fi fericită

| Quiin a răspuns:

Nu merita! O sa cunosti persoane care o sa merite cu adevarat. Asa ca nu te stresa pentru un nimic ca dupa aia nu sa mai ai nervi de mancat cu altii laughing)

| ella4k a răspuns:

Eu zic ca da merita, oricine din noi mai merita o sansa daca tii la el mai dai o sansa oricum o sa-ti fie greu fara el asa ca vezi ce face de data asta.
Si eu am un "prieten"happy si mai facea si gafe, insa prea mult tin la dinsul ca sa pot sa-i dau voie sa se duca din viata mea.
In fine e alegerea ta, insa sfatul meu e ca daca tii la el mai da-i o sansa!
Bafta!

| Gicutzu23 a răspuns:

Ori care sfaturi ti-am da noi, tu nu cred că ai putea asculta de niște necunoscuti. Sfatul meu este să treci mai departe, nu se merită cu acel gen de băieți chiar dacă sunt băiat am trecut și eu prin multe.
Eu zic să faci ce îți "spune" Inimioara și calci pe drumul cel bun, dupa mine decât să suferi.
Sper că ti-am fost de ajutor happy mult noroc. Și hei ^_^ Crăciun Fericit că tot este pe aproape.

| Rape a răspuns (pentru Gicutzu23):

Mulţumesc frumos, da, chiar mi-a fost de ajutor răspunsul tău. Când am scris tot acolo a fost ca şi cum aş fi aruncat o "privire" la cum stau lucrurile şi mi am dat seama de câte ceva, dar e şi greu de renunţat. happy Crăciun fericit şi ţie! :3