| TPU_4897 a întrebat:

Vreau sa imi dati niste sfaturi care sa ma fac sa ma simt ma bine.Eu am fost si inca este cale de intoarcere depinde cum decurg lucrurile am un prieten mai bine spus verisor dar am fost ca fratii, adica cel putin asa parea noi ne cunoastem de 15 ani de cand ne-am nascut la un an ne jucam impreuna cu jucarii mama mea si cu mama lui sunt surori si ne aveam bine mergem in vacanta impreuna cu ei, eram doua famili unite ne ajutam, pana in anul 2008 cand au existat niste probleme de atunci parinti nostri au fost o perioada certati noi am zis ca nu ne intereseaza cu toate ca au existat niste schimbari si intre noi dupa 1 an cand familia mea nu a mai vb cu familia lui s-au impacat dar nu a mai fost ca la inceput noi ne vedeam in fiecare zii vorbeam pe skype pe microfon cu orele el sta la 2km de mine.Cam din 2010 decembrie lucrurile nu au mai fost bine nici intre noi nu ne-am certat adica eu insistam sa ne intalnim pentru ca era ceva distanta intre noi ii ziceam mereu sa vina la mine sa iesim pe afara si sa doarma la mine eu ma rugam de el dar parca vena din obligatie nu venea cu placere din 2010 decembrie nu mai mi-a zis sa vin la el adica sa stau la el sa iesim pe afara etc.Noi am inceput sa stam cat mai mult pe afara adica pana la ore tarzii cum ar fi 4-5 si mama nu prea este de acord (comunista) si a vb cu sora ei si i-a zis ca numai el ma invata pe mine sa stam pana tarziu si ca facem prosti ex:FUMAM, CONSUMAM ALCOOL dar mama nu stiu de unde a scos ea ca noi consumam alcool sau fuma ca noi doar iesim pe afara cu gagici si cu prieteni si el s-a supart pe mine dar nu stiu dc ca eu nu am nici o vina i-am zis ca mama e comunista si imi pare rau sa spun ca este comunista dar nu neaparat este comunista este foarte grijulie dar ma deranjeaza faptul ca i-si baga nasul unde nu ii fierbe oala, Voi credeti ca daca din ata lucru sa sup imi era prieten adevarat(FRATE)? Scuzati daca am gresit unele litere!

Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Cum adica mama ta isi baga nasul unde nu ii fierbe oala? Da cand iti da bani si are grija de tine, iti ofera un loc unde sa locuiesti...tot asa? Isi baga nasul unde nu ii fierbe oala?
Legat de prietenie...nu inseamna ca daca 2 oameni sunt prieteni n-au voie sa se certe, se mai intampla, se supara prietenii, dupa care se impaca...Deci trebuie sa ai rabdare, sa-i explici cum sta treaba si in cele din urma totul se va rezolva.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
| TiaFCRB a răspuns:

Eua m stat odata pan la 7 seara si era vara si mama plangea cand am venit si ma pedepsit cam stat pan la ore tarzii.

| Adry_9197 a răspuns:

Este si normal ca preiteniti dar totusi sa stai pina la 4-5 asta deam nu-i normal mama ta isi face mari griji pentru tine...