| elena99girl a întrebat:

A m un fel de problema. Sunt din targu mures si sunt cls a 8. imi place de un tip de cls a 9. si nu stiu daca si lui ii place de mine adica el m`a bagat in lista pe mess` ma ia in brate cateodata vb cu el pe mess si nu stiu ce sa cred si un sfat despre cum as putea sa il fac sa ma bage in seama mai mult. mentionez ca mie imi place de el. va rog mentionez ca nu pot sa ma uit in ochii lui si ma inrosesc si incep sa tremur si odata m`a strigat si a spus cel mai bun prieten sa imi spuna de ce tremura cand e langa mine dar eu am plecat nu stiu de ce cred ca m`am intimidat si mi-a parut rau dupa aceea. ce sa fac... vot si fundita`:*cat my multe raspunsuri HELP si in legatura cu : odata m`a strigat si a spus cel mai bun prieten sa imi spuna de ce tremura cand e langa mine dar eu am plecat

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Poate ca te place pur si simplu ca pe o persoana pe care vrea sa o stie ca si prieten, nu ca si iubita. Nu toate persoanele care ne plac trebuie sa aiba musai si statutul de "iubit". Tine aproape de el, nu ii refuza prietenia, ca nu se stie niciodata. Bafta!

| xoxopink a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ca-l placi! Iar daca te respinge nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este ca esti muuuuuuuuult prea mica pentru dragoste.mai bine ai pune mana pe o carte si apoi sa iti umble ochii dupa baietiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tremura? poate si el simte ceva pentru tine! incearca sa afli! petrece mai mult timp cu el, povestiti espre lucrurile care le aveti in comu. daca si tu il placi poate veti avea o idila. bafta!