| Lovepoison a întrebat:

Acum o luna m-am despartit de prietenul meu. Ma simt vinovata. Am impresia ca eu l-am distrus si l-am facut sa nu mai simta nimic. Asta a fost prima mea relatie din viata mea. Mereu am fost paranoica, am avut multe asteptari si am fost sincera, spunand ce framantari interioare am. Mereu imi spunea ca gresesc, ca am numai prostii in cap. M-a schimbat foarte mult relatia asta. Nu am mai fost atat de paranoica, stresata si complexta in viata mea. Cat timp mergea totul bine, parca mi-o luam in cap si il respingeam, si cand il vedeam ca se indeparteaza, eram ca si in genunchi.
Mi-a dat papucii fix in ziua in care imi revenisem, in care credeam ca mai pot repara ceva, in care mi-am dat seama unde s-a gresit. Mi-a zis ca e prea tarziu. Nu mai exista sansa de impacare. L-am secat de orice sentimente.
Ce sa fac sa scap de sentimentul asta de vinovatie?

Răspuns Câştigător
| Anna121 a răspuns:

Cat te inteleg, prin asa ceva am trecut si eu. Nu poti scapa de moment de acest sentiment de vinovatie, el o sa dispara cu timpul. Tu incearca sa treci peste, sa-ti gasesti diferite ocupatii care sa-ti distraga atentia si sa treci mai usor peste. Ii poti cere scuze desigur, dar daca el n-o sa te ierte tu o sa te simti si mai vinonata. Iti urez mult succes!

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Ce poti sa faci? Cred ca l-ai facut sa se simta rau, baiatul avea sentimente pentru tine, cine stie ce simtea el in aceste momente...

Ce ai putea face? A zis ca este prea tarziu deci cred ca nu mai aveti sanse de impacare.
1.Sa-i fi alaturi atunci cand are nevoie de cineva, fii prietena cu el chiar daca nu ii mai esti iubita si poate ca o sa vrea sa va impacati... poate.
2.Gaseste-i pe altcineva asemanator, o fata care ti-ar putea lua locul in golul ramas in inima acestuia.
3.Cheama-l prin diverse locuri impreuna cu prietenii vostri comuni (daca aveti evident) si distrati-va cu totii. O sa se inveseleasca un pic dupa asta.
Cam atat cred...
Succes!

| f3e4r5 a răspuns:

Cereci scuze si ai promotion ca no se mairepte