| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a întrebat:

Buna!
Acum o saptamana, cred, am vazut filmul the ring(1 si 2), impreuna cu prietena mea cea mai buna, la ea acasa. Cei care ati vazut filmul, probabil
ati observat ca albastrul era culoarea predominanta. Dupa vizionarea filmului au inceput sa ni se petreaca lucruri putin 'ciudate':tot in acea zi, am iesit pe afara, am stat ceva timp, dupa care ne'a reintors acasa la prietena mea...si am facut budinca(nu era important dar trebuia sa dau aceste detaliibig grin). In momentul in care a pus laptele la fiert, intr-o olita, acesta sa facut albastru, din seninworried.La inceput ne'am speriat, dar apoi ne'am gandit ca ar fi putut fi de la sticla(laptele era de la o vecina).In fine. Dupa cateva zile, am mers impreuna pana la magazin.In drum spre el, am trecut pe langa o balta.Cand ne'am intors, balta se facuse albastruie.Mai tarziu, in aceeasi zi ne'am intalnit intr'un loc eu cu ea si cativa prieteni.In timp ce ii asteptam pe acestia, Bianca(prietena mea) se juca cu bratara roz de la mana ei.In timp ce o invartea pe deget am observat ca se facuse albastra(nu in intregime). Alt lucru 'ciudat' mi s-a intamplat mie, dupa vreo 2 seri.eram in baie, ma pregateam sa fac un dus si am observat pe calcaiul piciorului drept, o pata albastruie.Nici dupa ce am facut dus pata nu a disparut.:-s.Pe langa toate astea, in unele seri, mi se intampla sa visez ceva.acelasi lucru in fiecare seara(imi apare un ecran de televizor, exact ca in film, din care iese Samarastraight face).
Acum...nu stiu daca sa ma tem de lucrurile astea...sau sa le iau doar ca pe niste coincidente.

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Se pare ca impresia lasata asupra ta de respectivul film (care m-a plictisit la suicid pe mine) a fost puternica, si te-a lasat putin marcata emotional. Nu uita ca este un film, iar ceea ce-ai vazut in el, are sanse egale cu Tom si Jerry sa se materializeze-n viata reala. Esti prea sensibila! Invata sa-ti controlezi emotiile, frica, caci nu exista fantome, sau zombi, si alte facaturi ce reprezinta esenta filmelor horror.

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Te'ai speriat prea tare asta e tot...chestiile alea le vezi pentru ca tu vrei sa le vezi...totul e doar in mintea ta... e autosugestie...crede'ma ca a fost o crima aici la mine in oras si eram in casa cu prietenele mele si am vazut pe geam un om imbracat in negru si am zis ca ala e criminalul si ca e la noi la usa si bate la usa si alea alea... ceea ce a fost doar in mintea noastra(am sunat'o pe doamna invatatoare sa'i spunem ca nu mergem la scoala si ca sa ne creada am inceput sa batem noi in usa sa auda ea... dar cu toate astea inca credeam ca ala ii la usa laughing )...nu te mai gandi la filmu ala...si eu l'am vazut da nu'mi amintesc sa fi fost culoarea predominanta albastru...cum a spus @Otonis_Let.iT.Die,si pe mine m'a cam plictisit filmul straight face

| M.madallina a răspuns:

Eu am vazut the ring 2 de vreo 3 ori si nu am avut parte de nimic ciudat

| biu_4440 a răspuns:

Intradevar pot fi doar simple coincidente sau chestii impuse de subconstient, atunci cand ceva te-a marcat porfund cum zice si"otonis". Pot fi si eventuale semne, acum totul depinde de tine si de ceea ce vrei sa crezi si cum vrei sa le interpretezi, dar orice ar fi gandeste-te ca va trece si dupa orice rau urmeaza in totdeuna ceva bine. Probabil peste cativa ani ai sa razi grozav cand iti vei aminti de "ciudatenile"astea, asta daca ti le vei mai amintilaughingbig grin
Hope will help youbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... pot fi niste coincidente sau ...niste semnehappydar e ciudat oricum:-|(daca ce spui tu chiar e adevarat)