| andreeamariaaa a întrebat:

ajutati-ma si pe mine,am inceput sala de cateva zile si vreau sa iau niste proteine, imi puteti recomanda si mie niste proteine bune va rog frumos? (Sunt fata)

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cumperi multicentrum de la farmacie si ai suficient cu alea

| SabinaRsT a răspuns:

Eu zic ca e prea devreme sa te gandesti la proteine, un pas important pe care l-ai putea face este sa ai grija la ceea ce mananci si asta ar insemna sa reduci alimentele nesanatoase (paine,paste,prajeli,fast-food,sucuri carbogazoase, etc.) si sa cresti consumul de alimentele sanatoase, in special bogate in proteine(pui,curcan,vita,oua, iaurt, branza, etc.), astfel rezultatele de la sala nu vor intarzia sa apara, iar musculatura se va dezvolta mult mai repede.
Sper ca te-am ajutat!
Spor la treaba!

| BogDan99XD a răspuns:

Salut... Mai bine incerci alimente cu continut bogat in protenie deoarece proteinele (medicamente) pot fi periculoase!
Poti folosi alimente cum ar fi:
-Ouale
-Somon
-Branza de vaci
-Carne de vita
-Iaurtul
-Sardinele
-Carne alba de pui sau curcan
-Fructele in coaja lemnoasa
POTI SA LE FOLOSESTI CU INCREDERE SI EU AM INCERCAT SI MERGE. :* FUNDA?

| andreeamariaaa explică (pentru BogDan99XD):

Multumesc pentru sfat dar totusi as vrea niste proteine…

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreeamariaaa):

Whey gold de la ON, elite whey de la dymatize.

Ti-am dat 2 exemple, alege unul din ele.