| madalyna_1158 a întrebat:

Fratzilor am si eu o problema mare d tot
sper sa aveti rabdare sa imi ascultatzi istorisirea
sunt implikata intr-o relatzie de aproximativ o luna eu is in tara el in Spania neam cun in vara trekuta
am fost iarna la el
mentionez am 17 ani el 18
totul frumos am stat 1 luna la el in vacanta d iarna
d rev mi-a facut o faza am fost la varusu care e cu o fata p care pretenu meu a placuto mai demult
varusu cu fata aia sunt de 2 ani impreuna
eu m-am simtzit cam prost atunci mai ales ca eram intr-o casa straina si nu mai cunosteam e nimeni in afara de petenu meu
el statea p scaun si s-a pus prietena lu varusu in bratele lui adica p pikioru lui]
atunci am simtzit ca ceva s-a rupt in mine
nu ma deranja atat d mult gestu cat faptul ca nu a avut nici un cuv d zis
putea si el sa riposteze
acum in februarie i-am reamintit ce m-a deranjat la el
prostia mea a fost ca intr-o zi am vb cu pretenasa lu varusu p mes si am intrebat-o cum il considra pe pretenu meu si despre fostele lui pretene si acelasi lucru l-am intrebat si p varusu
si a 2 zi pretenu meu a aflat si m-a sunat sa ma intrebe daca am incredere il el si din astea
imi imaginez ca nici lui nu ia picat bine sa auda asta si imi pare rau ca am gresit m-am invatat minte
si d atunci ne certam mai mereu
e mai indiferent
si nu stiu am impresia ca el inca mai e atras d fata aia
el zice ca e ca o sora ptru el
si ea zice acelasi lucru despre el
dar imi e ca daca d ex sar desp varusu de ea pretenu meu ar accepta sa fie cu ea si mar parasii p me
nu stiu ce sa mai credcrying
in ultima vreme l-am sunat eu,
sms eu,
el frte rar
inainte sa merg la el in spania nu era asa
acum parca s-a schimbat si nu inteleg dc
zice ca ai lui stau prst cu baii tot felul d pretexte
cand il intreb la tel ce are d gand zice ca nu stiu nimic
mi-a cerut o saptamana sa isi puna la pct toate ganduri sentimente si cand am vb iar la tel mi-a zis ca nu stiu ce are d gand e indecis
acum cateva zile mi-a zis sa fac ce vreau eu daca vrea sa ies cu altu pot sa iei e alegerea mea
el crede ca daca il intreb d relatzie daca mai continua sau nu ca vreau sa ne desp ca sa ies cu altu aici
sunt disperata nu stiu ce sa mai fac
ajutati-ma! va rog din tot sufletu meu ca nu stiu ce sa ma mai fac
vreau sa contini cu el
da nu stiu ce sa mai inteleg din comp lui
ori chiar nu ii mai pasa d me ori vrea sa para indiferent? voi ce credeti?
cel mai bine cred ca ar fi sa fac si eu p indiferenta sa nu ii mai dau nici un semn d viata
cea mai mare greseala a mea a fost ca mereu ii ziceam gata nu te mai sun da nu rezistam si a 2 a 3 zi il sunam
si sa invatat ca nu ma pot tine d cuv,
voi ce credeti?
credeti ca e atras d fata aia sau nu stiu?
astept raspunsurile voastre
va implor ajutati-ma pana nu e prea tarziucrying(( nu vreau sa il pierd da nici nu vreau sa isi bata joc de mine.am observat la el ca e si o fire cam influentabila chiar adica nu recunoastesad mentionez e roamna plecat in strainatate. ce sa fac? ajutati-ma.va multumesc din tot sufletul

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Totul a pornit din cauza geloziei tale. daca varul lui e de doi ani cu fata aia e normal ca au o relatie stabila si ca intre prietenul tau si ea nu e decat o prietenie atata tot.trebuie sa ai incredere in el si mai ales ca e la distanta acum daca nu aveti incredere unul in celalalt nu aveti cum sa tineti relatia.suna-l zi-i iubitule a fost vina mea,am facut un gest negandit la timp,imi pare foarte rau te iubesc,tin la tine(cum ii zici u lui), imi recunosc greseala si te rog sa ma ierti si sa o luam de la capat. oricarui baiat daca ii faci gesturi de gelozie sau ii spui va reactiona ca el, se va raci de tine si te va lasa.asa ca suna-l rapid si spune-i cum ti-am zis si ai incredere in el.ca daca lui i-a placut de fata aia asta a fost in trecut cand varul lui nu era cu ea,deci nu au nimic unul cu celalalt, sper ca te-am ajutat. daca mai e ceva trimite-mi msg pe pvt, multa bafta

| firstb a răspuns:

Ochii care nu se vad in general se uita si s-a demonstrat ca o relatie la distanta este mult mai greu de intretinut; deoarece amandoi va sunati in fiecare zi, asta poate insemna o sufocare reciproca; deoarece amandoi aveti o varsta aproape de adolescenta amandoi incercati sa experimentati ceva nou - asta poate duce si la despartire. sfatul meu e sa-ti gasesti pe cineva aproape de tine.

| Roxanaaaa a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa cred nici eu, cred ca inca mai simte ceva pentru fata aceea. Incearca sa fi putin mai indiferenta, daca el chiar te iubeste te va suna, va incerca sa vorbeasca cu tine, daca nu inseamna ca nu a tinut cu adevarat la tine. Nu ii mai da foarte multa atentie ca la un moment dat el o sa zica ceva gen '' ee ma iubeste fac ce vreau eu, ca ea o sa imi accepte orice''. Crede-ma ca stiu cum este sa fi intr-o situatie de acest fel...

| bubu19 a răspuns:

Buna cam trista povestea ta! sfatul meu:gaseste-ti pe altcineva care sa tina la tine cu adevarat! eu am trait o asemenea poveste el era bine mersi in afara si inventa tot felul de pretexte pana nu mia mai raspuns la telefon sau pe messenger si totul s-a terminat! ai incredere in tine poti sa o faci! resemneaza-te si fii o fata cu capul pe umeri! multa bafta, pupici si gandeste-te ceia ce e bine pentru tine!