| Puiutz a întrebat:

Buna allhappy.as vrea sa va intreb cv.fiind vara...stiti cum e. vreau sa dau jos putin din burtica. daca fac zilnic abdomene.ma ajuta? si cam cate ar trebui sa fac sa slabesc?:-s.va rog care stiti cv.help...mersi mult. pupici:*:*.

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Asta e cel mai bun program de exercitii pentru abdomen: http://www.tubegold.pl/videox/sWjTnBmCHTY/
Ar fi foarte bine sa incerci sa faci in fiecare zi!

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Offf si eu am aceeasi problema...hai ca nu e greu cu abdomenele insa mie mi se pare groaznica partea cu mancarea...adica...daca mama face mancare eu ce fac!?! Stau si ma uit la ei cum mananca si eu nu?!? La mine e mai greu pentru ca parintii mei fac mancare foarte buna si foarte "grea"...adica eu mananc prajeli in fiecare zi...(vreau sa fiu saraca pentru ca asa o sa slabeschee hee):d)

Iti recomnd sa faci abdomene in fiecare zi timp de 5-10 minutewinking...vei vedea rezultate daca te tii de ele... bye :*

| JackieSue a răspuns:

Eu fac 100 de abdomene pe zi si ma ajuta. Daca o sa faci ca mine iti zic ca la inceput o sa te doara "muschii" burtii.

Shin
| Shin a răspuns:

Ex. pentru abdomene, nu iti ard grasimea de pe burta. Ele doar iti dezvolta muschii abdominali. Pentru a da jos stratul adipos, trebuie sa faci sport (cardio).
Shin.

| cutza a răspuns:

Daca deja ai burtica iar dedesubt ai format un abdomen cit de cit bun, atunci unii specialisti spun ca abdomenele au un efect nul caci facindule tu iti antrenezi muschii abdomenului si nici nu atingi grasimea asa ca o metoda buna ar fi gimnastica, dansurile din buric uneori si fuga si, desigur cum e vara, si inotul asa ca tu alegi ce sa faci! Succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pornești de la 10 abdomene pe zi și crești în fiecare zi cu câte 5.
Trebuie să aplici și o alimentație corespunzătoare: pâine și cereale integrale, carne slabă de pui-vită-pește-curcan (preparate sub formă de fript-fiert-înăbușit), lactate și brânzeturi degresate, fructe și legume proaspete, ceaiuri depurative, ouă, miere de albine, zahăr brun din trestie de zahăr, ciocolată amăruie, sucuri naturale făscute în casă, etc.
Elimină din alimentație: grăsimile de orice fel, pâinea albă și făinoasele, prăjiturile, conservele de orice fel, mezelurile, sucurile acidulate (în special pe cele negre), tocături, prăjeli, etc.
Mișcare zilnică pentru a ajuta metabolismul, tonifiere musculară.
Multă baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 100 de abdomene, si ma ajuta, desigur ca la ineput m-au durut muschii burtii.Adica,nici sa mananci prajeli, grasimi sau altele, dar stiu ca nu toata lumea se poate abtine. Oricum mult noroc, si PWPwinking