| sweetchocolate a întrebat:

Am 11 ani (implinesc anul asta). Sunt in clasa a V-a si in vacanta de vara --spre clasa a VII-a as vrea sa apar cu un nou,, look " big grin
As vrea sa ma tund (nu eu, stilistul big grin --am stilist personal), sa ma tund in scari. Sau sa ma tund bob mai lung? Am parul lung si mi-ar parea rau sa mi`l tund bob normal, pentru ca as tunde mult din el. Si ma gandeam la un bob mai jos putin de umeri. Adica in fata sa am mai lung si in spate mai scurt, dar de o lungime mai mare. Ce ziceti? Posibil si o suvitaaa mica cat degetul de groasa, roz spre mov. Asta sa ma mai gandesc, sa imi intreb parintii. Sa ma tund ma lasa, dar sfatuiti`ma din ambele. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Pai daca ai parul lung nu merita sa ti`l tunzi scurt daca nu vrei.
Bob lung nu are rost, nu atrage nicio privire! Nu este ceva sa iasa in evidenta.
Tunsul in scari este la moda.
@tomcruise. are 11 ani. nu are 20 ca sa poarte freze :Retro!
Suvita. mai tarziu putin, 16-17 ani.
Eventual daca te faci cu spray colorat pentru o ocazie speciala.
Ti`l poti taia mai lung de umeri cu breton! Este foarte la moda! Ca Lady Gaga, ca Elena Basescu. Sau in scari este foarte la moda!
Bafta!

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un stilist de asta exista, pentru a sti cum sa te avantejeze prin stilul tunsorii. Eu cred ca te referi la o prietena care vrea sa te ajute. Incearca si tu sa te uite pe net la diverse stiluri si sa te gandesti care te prinde mai bine.

| Bishop a răspuns:

Tu iti planuiesti de acum cum sa te tunzi peste 2 ani? raised eyebrows
Ai 11 ani si ai stilist personal? raised eyebrows
Vrei sa iti faci o suvita roz la 13 ani? raised eyebrows
Pai daca zici ca ai stilist personal, se pricepe, si iti va recomanda el ce te avantajeaza.

| Bubble a răspuns:

Mda. hai sa ne laudam.
am 1000 d euro in buzunar zi de zi.
te-am intrecutsmug?

| Tabii. a răspuns:

Buna! Daca vrei sa te tunzi bob fa bob normal deoarece daca il faci lung nu se observa si nu prea are farmec, iar despre suvita vopsitaaa? ce sa zic? esti cam mica mai ales daca te vopsesti de acum. Pupici:*!

| death a răspuns:

Dacă ai "stilist personal", îţi va recomanda el. De asta un "stilist" are mai multe cojones decât un frizer. Se uită la faţa ta, la gâtul tău, la ochi, la buze etc şi îşi dă seama ce te-ar avantaja cel mai mult. Stilist personal la 11 ani... Am trăit s-o aud şi pe asta.

| radu75 a răspuns:

Sunt parinte si-ti raspund din aceasta postura. Daca esti baiat o tunsoare scurta in periuta in genul soldatilor americani sau a pilotilor da senzatia de ingrijit. Daca esti fata lasa suvitele colorate, nu vor avea nici un efect. Mai nou femeile au inceput sa poarte coafuri retro din perioada 1900-1960, o astfel de coafura te va scoate in evidenta, vei fi total diferita de colege si in plus va fi si o schimbare de look la care nu se va astepta nimeni. Daca ai si stilist e extraordinar. Trebuie doar sa i spui ca vrei sa arati ca o actrita din anii aceia, daca e priceput va stii ce are de facut. Uita-te in prezentarile de moda, reclame sau videoclipuri si vei vedea ca am dreptate. Poti cauta si cu imagini google: frizuri sau coafuri clasice. Nu vreau sa te superi pentru sfat, repet, ti-am raspuns din punctul de vedere al unui parinte modern.

| me_3408 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te tuzi in scari, Si eu aveam parul lung si mil l-am tuns in scari si imi statea mult mai bine decat imi imaginasem happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutia mea ar fi sa te tunzi la 0 sau la -1; vai de capul tau