| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si 8 luni si as vrea sa ma apuc de gimnastica de performanta. Am aflat ca trebuia sa incep mai devreme, dar eu am facut 3 ani de balet incepand cu varsta de 5 ani. Astel mi-am modelat oasele si format muschii. Am continuat cu 2 ani de dans sportiv. Acum vreau sa fac gimnastica (vreau asta de la 4 ani, dar parintii ma tot refuzau) si am 2 intrebari: Este prea tarziu chiar daca am facut balet si dans? si Ce cluburi de gimnastica cunoasteti in bucuresti (de preferat sector 1, 4, 5 dar e ok oricum)?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Gur1tza a răspuns:

Nu e prea tarziu deoarece ai facut balet si asa cum spui si tu ti.am modelat oasele..corpu tau e pregatit. uite niste cluburi de gimnastica din Bucuresti. Asociatia Municipala de Gimnastica Bucuresti-Adresa: Piata Amzei, Nr. 10-22, Sc. B, Et. 1, Ap. 6, Sector 1.
clubul sportiv dinamo, FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA BUCURESTI
(te iunteresezi tu unde este), COMITETUL OLIMPIC SI SPORTIV ROMAN
010073 BUCURESTI, CALEA VICTORIEI NR. 155, BL. D1, ET. 3, TRONSON 3. sper sa iti fie de ajutor