| catelusa a întrebat:

*DAU FUNDA*
Am 15 ani si de un an m-am apucat de dans contemporan. Am facut balet 4 ani inainte sa incep scoala iar apoi pana in clasa a 6a am facut streetdance de performanta (cu un antrenor incredibil de dur cu multe antrenamente etc). N-am mai facut fata acolo asa ca m-am lasat, clasa a 7a facand o pauza, un an fara dans. In a 8a m-am apucat de dans contemporan si pot spune ca m-am indragostit de acest stil. Si acum vreau cu adevarat sa ma apuc de balet de asemenea. Insa... este prea tarziu? Si daca totusi reusesc sa ma apuc, sa ma chinui sa tin pasul, as putea sa am sanse sa ma urc pe poante? Se mai poate? Multumesc! Fundaaa :*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, este prea tarziu pentru a face performanta: dar pentru nivel de amator, poti incerca iarasi, nu-ti va prinde rau.

| catelusa explică (pentru neutrino):

Stiu ca in principiu este prea tarziu pentru performanta, nici nu vreau in principiu neaparat performanta. insa, am auzit ca se pot pune poantele indiferent de varsta, dar nu stiu daca este asa totusi... sincer, mi-as dori sa dansez pe poante, caci n-am avut ocazia pana acum...

| neutrino a răspuns (pentru catelusa):

Ai spus ca ai facut totusi 4 ani de balet...

| catelusa explică (pentru neutrino):

Am facut, de la 4 la 8 ani insa parintii mei nu au fost de acord sa incerc poantele la 7 ani, pentru ca aveam o problema la picior (care s-a rezolvat intre timp), iar apoi la 8 ani am decis ca prefer streetdance-ul (iar acum pot spune ca regret oarecum alegerea)