| RollShot a întrebat:

Buna am 12 ani si am 50 kg.Cum fac sa slabesc dati-mi niste linkuri cu diete! mersi cele mai multe linkuri funda+vot! mersi mult

Răspuns Câştigător
| SelGomez a răspuns:

Poti slabi daca faci sport, mergi pe joc vreo ora pe zi sau alergi. Poti sa si dansezi ca sa slabesti. Trebuie sa iti micsorezi mesele nu sa nu mananci, dar nu manca dupa ora 6 seara.

si asta e o dieta eficienta :

http://www.infoslabire.ro/slabire/397/dieta-disociata-4-kg-in-7-zile.html

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

La 12 ani nu e bine s-o dai pe diete, de la 18 incolo, acum e cel mai bine sa mananci sanatos, fara dulciuri si multe salate, fructe si legume si mult sport. Alearga cat te tin picioarele!

| natalya27 a răspuns:

Eu nu iti recomand la varsta asta diete. eu iti recomand sport mult.

ce sport faci? si cat de multa miscare?

| lavvybubu a răspuns:

Draga mea,

Daca vrei sa fi in forma, sa te simti energica si sa arati fabulos, fara sa tii diete chinuitoare sau sa platesti abonamente costisitoare la sala, atunci aceast articol poate fi unul dintre cele mai importante din cate ai citit vreodata, pentru ca in minutele ce urmeaza o sa-ti dezvalui un secret pe care sunt sigura ca-l astepti de ceva timp...

Pana atunci, da-mi voie sa-ti spun povestea mea...

Numele meu este Maria si de fiecare data cand cineva vroia sa ma faca sa ma simt prost, facea aluzii referitoare la greutatea mea. Aceste glume proaste au avut un efect dezastruos asupra mea, pierzandu-mi increderea de sine si aducandu-ma in pragul disperarii.

Cea mai cumplita perioada a vietii mele a fost imediat dupa terminarea facultatii. Mi-a fost greu sa-mi gasesc un loc de munca, sa-mi fac prieteni si sa-mi gasesc un punct de sprijin in mometele grele. Am ales cel mai la indemana refugiu pe care il poate alege o persoana deprimata: MANCAREA - la orice ora si in orice cantitate.

Nu poti sa-ti plangi de mila fara o portie mare de cartofi prajiti cu branza si fara o cutie mare de bomboane fine de ciocolata, drept desert...si uite asa fosta Miss Boboc a Universitatii De Vest, s-a trezit peste noapte cu un surplus de 15 Kg, totul in doar doua luni de zile.

Asa a inceput calvarul! Depresii peste depresii, crize, nopti nedormite din cauza senzatiei de sufocare pe care ti-o dau kilogramele in exces, haine noi largi si negre.

Am incercat sa imi revin. A urmat infometarea. Nu mancam zile intregi aproape nimic, dupa care, evident, cedam si devoram tot ce-mi iesea in cale.

Am inteles ca greseam undeva si am inceput sa tin toate dietele din revistele pe care le citeam sau despre care auzeam. Am mancat ciorba de varza pana mi-au crescut brusturi, am baut otet, ceai verde, ceai de cirese, am urmat vestitele dietele Atkins, South Beach, Mayo, dieta daneză si cea disociată, Montignac şi multe altele...dar fara nici un rezultat spectaculos (doar 2 kiligrame pierdute, pe care le-am pus rapid inapoi).

Eram in culmea disperarii. Ajunsesem sa-mi dea lacrimile atunci cand vedeam prajituri.

Avem doar 25 de ani si nu-mi doream altceva decat sa fiu SLABA. Am inceput sa citesc cartile de specialitate si sa urmaresc emisiunile de profil. Mi-am cumparat din farmacii si de pe internet o gramada de produse: pilula de slabit, cidru de mere, plasturele de slabit, ceaiuri, fiole si multe altele, care din pacate nu au avut decat un singur rezultat pentru mine: multa frustrare si un portofel mai subtire.

In acea zi ma uitam la emisiunea celebrei Oprah Winfrey, de pe Euforia TV si am aflat de Acai Cleanse, un nou produs de slabit pe baza de plante. Pe moment nu i-am dat importanta, pentru ca eram deja obisnuita cu produsele "minune" ce promit multe, dar fara rezultate iesite din comun.

Totusi, Acai Cleanse mi-a trezit interesul...

Am intrat imediat pe Internet pentru a ma documenta si am aflat ca este folosit inca din antichitate si este preferat chiar si de vedetele de la Hollywood pentru a avea un fizic de invidiat si a se mentine in forma.

Bazandu-ma pe recomandarea facuta de Oprah, care este cunoscuta pentru seriozitatea si greutatea cu care accepta sa promoveze un produs in cadrul emisiunii sale, am comandat Acai Cleanse pentru o luna de zile.

Dupa ce am inceput cura, spre surprinderea mea, in primele 10 zile am slabit 5 kg. Am continuat inca 20 de zile si am constatat ca am slabit in total 15 kg. Totul in doar 30 de zile.

Nu pot sa descriu in cuvinte fericirea care m-a coplesit imediat ce m-am privit in oglinda (dupa mult timp) purtand unele dintre hainele mele preferate. Era prima data, dupa luni de zile de chin, cand simteam ca-mi explodeaza inima de emotie si fericire.

| Diannne a răspuns:

La varsta ta,nu e bine sa tii diete stricte,pentru ca organismul tau este in plina dezvoltare si s`ar putea sa-l dereglezi. Incearca sa elimini din alimentatia ta dulciurile de orice fel,sucurile acidulate,prajelile,painea alba si apuca`te de un sport care`ti place. Incearca sa bei cat mai multa apa, sa consumi fructe, legume si carne la gratar.Si nu uita! Infometarea nu aduce nimic bun. Poti slabi rapid,dar kilogramele se pun repede inapoi, iti dereglezi metabolismul si te poti imbolnavi. Cu vointa si respectand aceste reguli, sigur vei slabi sanatos!