| DeniseDe a întrebat:

As dori sa slabesc 6-8-10kg in 3luni facorce imi dati si mie niste diete si sa imi ziceti daca ati avut rezultate.Va rooooog din suflet. Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=W9ucbo_fx64 Ai sa fii uimita cat de repede da rezultate chestia asta daca te tii de ea si faci macar de 2 ori pe saptamana.La inceput nu ai sa poti sa le faci pe toate dar in timp o sa ti se para mai usoare si ai sa poti sa faci seria pana la capat(stiu ca nu ma crezi la inceput, nici eu nu am crezut ca am sa pot vreodata:) ). Eu am slabit de la 57 la 45 in cam o luna jumatate azi vara (ma mentin la 48-49 din septembrie incoace) si imi cam permit sa mananc orice, dulciuri aproape zilnic, pizza, cam orice. Oricum ca sa vezi rezultate mai devreme ti-as sugera sa nu mananci niciodata la mai putin de 2 ore inainte de culcare. Hope I helped.:)

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu manca dupa 6 seara, nu manca multa paine, dulciuri, prajeli. Inainte de fiecare masa bea niste apa, mananca incet, mesteca de mai multe ori.
Fa si niste miscare, umbla, mergi cu bicicleta sau alearga.
Bea cat mai multa apa. Inainte de masa ai putea rontai un mar, morcov, ardei, ce iti place si ai prin casa, apoi bei un pic de apa, asa stomacul nu va fi gol si vei manca mai putin happy.
Evita alimentele cu multe calorii. De exemplu, fasolea uscata are foarte foarte multe calorii, pe cand fasolea verde nu. Mananca si supe, nu au prea multe calorii. Poti folosi mici trucuri, de ex daca mananci ciorba, nu iti pune si smantana, ca ai mai multe calorii atunci.
Bananele, capsunile, etc. au mute calorii. Evita fripturile in mult ulei, cartofii in general (oricum mai bine fierti decat prajiti), si orezul are calorii, pastele la fel.
Incearca sa mananci peste sau pui, mai degraba decat porc sau vita. Fara sucuri, eventual un pepsi zero, dar nu din alea ce contin zahar.
Eu cam asa fac si am slabit cateva kg..nu e cel mai sanatos mod, dar..nu-mi pasa happy.

Succes, si o seara frumoasa!