| Nicole_Angelica_1986 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o problema :
Imi place un baiat si nu stiu ce sa fac si cum sa reactionez!
Eu sunt confuza si nu stiu daca ma place!
Din pricina acestor lucruri nu pot fii cu el :
1 Sunt prea mica (el are 14)
2 Nu ma lasa parinti
3 Mie frica sa nu ma refuze
Ce sa fac?

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Esti inca un copil si mai ai de invatat.La 12 ani ai toata viata inainte,sa te bucuri de viata,sa te distrezi,sa inveti,sa iubesti si sa fii iubita,sa suferi, sa urasti, sa fii mandra de tine, sa-ti para rau de ce-ai facut.Le vei cunoaste pe toate incet, incet si vei invata si cum sa te faci placuta si sa atragi baietii.Nu fii disperata ca toate se invata dar iti trebuie un pic de experienta.La punctul 1 este totul ok, ti-ai dat seama ca esti prea mica.La punctul 2 sa stii ca parintii nu-ti vor raul si se gandesc la tot ce este mai bun pentru tine. Odata cu trecerea anilor vei vedea ca parintii nu vor mai fi la fel si vor gandi altfel.La punctul 3 cred ca nici el nu stie ce sa faca, si el ca si tine este putin speriat.Lasa lucrurile sa curga in mod normal si firesc si timpul le va rezolva pe toate.