| browneyes99 a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa stiu ce metode folositi voi pentru a strange bani la pusculita.Eu am incercat o metoda in care am pus un afis pe pusculita si am zis ca orice donatie e binevenita. Dar nu prea a mers.As putea sa le cer direct parintilor, dar parca mai implinita ma simt cand imi cumpar ceva cu banii mei.Nu ma simt bine sa depind de parinti. Oricum am reusit cu banii mei sa imi cumpar vreo 4 tricouri si o pereche de tenisi, 2 perechi de blugi si una de cizme, deci se poate. Dar vreau sa strang in mai putin timp bani.Idei?

2 răspunsuri:
| Florin a răspuns:

Desigur,in primul rand,eu caut sa strang bani,destui,si am vorbit cu prietenii si rudele mele, pentru un job usor,de ex sa plimb caini,vanzator de ziare,vanzator de inghetata,ceva de genul,acum astept sa ma sune cineva de la ziare, poate am noroc, si 2 zile pe saptamana nu strica, sambata si duminica, de la ora 7 dimineata pana la ora 12 pe la pranz,asa ai putea si tu sa cauti pe net numere de telefon sau oferte pentru ceva usor cum ti-am spus, sper ca te-am ajutat, funda?

| ćůρĸåćåĸę a răspuns:

Nu ai 12 anilaughing