| Mada4ghn a întrebat:

Am 13 ani, 1. 65 si 60 de kg. De ceva timp tot incerc sa slabesc facand sport si mancand sanatos(dimineata fulgi de porumb cu lapte, la pranz supa si seara ceva usor, fara dulciuri si paine), dar nu reusesc nici de-a naibii. Imi puteti recomanda o dieta disociata care sa isi faca efectul rapid?( stiu ca nu este sanatoasa dar sunt dispearata pentru ca in 2 saptamani este nunta surorii mele si eu trebuie sa inacap intr-o rochie cumparata acum 3 luni sub pretextul "ca voi slabi" si nu am reusit si rochia e cu 1 nr doua mai mici)...pls heeeelpcrying

2 răspunsuri:
| Barbielifeinplastic a răspuns:

Hey,si eu am aceeasi problema. Am 1, 67 si 55 de Kg si nu slabesc orice as face! Incearca sa bei cat mai multa apa, si cautati ocupatii ca sa nu te gandesti la mancare! Bafta>big grin

| Irina2013 a răspuns:

Din păcate apa nu este soluția! DACĂ BEI MULTĂ APĂ TOT TE ÎNGRAȘI! Credemă știu din propia experiență. Ca să slăbești cât mai rapid trebuie să faci așa :în fiecare zi de dimineață mănânci ceva ușor apoi îți iei cu tine DANONE sau iaurt grecesc și te plimbi prin oraș (fără să alergi) toată ziua iar în fiecare zi vei slăbi un kg (știu din propia exsperiență. Baftă și noroc la nunta surorii tale!