| RossyDragoi a întrebat:

Buna
am 13 ani si mi-a venit ciclul acum un an in urma, dar inca nu i-am spus mamei...si inca nici nu port sutien sau o bustriera desi am sani destui de mari. dati-mi va rog un sfat... iar inca ceva ar mai fi. daca imi masor sanii asa cum imi masor talia ce marime de sutien ar trebui sa port?

2 răspunsuri:
| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Prost ai facut ca ai procedat astfel...adica pentru ca nu i-ai spus mamei tale.Ea trebuie sa iti fie cea mai buna prietena, nu?
Apoi ar trebui sa stii ca purtarea sutienului nu este necesara la varsta ta. Poti sa iti cumperi o bustiera sau ceva... daca chiar te deranjeaza.La sutien ai putea sa mergi sa iti cumperi `din ochi`. Sigur vei nimeri masura...sau intreaba o vanzatoare. Sigur te vei descurca.

Sper sa tii cont de sfaturile mele.Pa,pa.

| Dildau a răspuns:

In primul rand, vorbeste cu mama ta, e ceva normal. Cat despre sutien, poti sa aflii marimile chiar aici http://www.noifetele.ro/yourbody/braguide.php