| Ana_6759 a întrebat:

Buna fetele!
Mi-a venit ciclul, dar faza e ca am sanii de infantil. Daca port o bluzita mai groasa, pieptul mi-e efectiv plat. Oare e normal? Pentru a purta sutien push-up e nevoie sa ai deja sani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

De cat timp ti-a venit ciclul? Daca de mai putin de 3-4 ani, nu ai de ca sa te ingrijorezi deoarece o sa-ti mai creasca sanii.Si ai putea purta push-up de acum, tocmai de-aia s-a inventat, pentru sani mai mici(cred), dar este mult mai rau pentru sani decat unul normal.Ii tine intr-o pozitie incomfortabila si blocheaza circulatia sangelui.Deci mai bine poarta bustiere sau sutiene normale.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stai linistita, nu e asa grav ca nu ai sanii mari. O sa iti cresca. Si nu purta sutien cu push-up daca nu ai ce baga in el. Eu am sanii foarte mari si nu port niciodata sitiene. Am ramas la bustiere de calitate sau maieuri care afera sustinere.

| didi12 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti cu purtarea sutienului. O data ce-l pui, vei vedea ca vei vrea sa-l porti in fiecare zi.
In legatura cu ultima intrebare, draga mea, tu crezi ca toate fetele au sanii asa cum ii vezi tu? Majoritatea poarta push-up, deci nu te ingrijora.happy

| Parkmin a răspuns:

Sanii se dezvolta pana la varsta de 22 de ani, nu trebuie sa te ingrijorezi, si eu nu am prea avut sani mari cand mi-a venit mentruatia, dar cresc, trebuie sa ai grija sa mananci normal.Sutienul push-up poti sa porti trebuie doar sa iti gasesti marimea potrivita, cupa, eu iti recomand pe cele de la Jolidon.

| dianacool a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema! Sanii incep sa creasca de la 11 ani pana la 22 ani.Nu trebuie sa iti faci probleme in legatura cu asta.Au timp destul sa creasca. Si apropo sutienul cu push-up nu e foarte stralucit. Dar te sfatuiesc sa porti o bustiera! E cea mai buna. Te puup! smugD

| dodo1mik a răspuns:

Nu te grabi, o sa iti creasca sanii, mai ai timp :*

| dedina a răspuns:

Maii deci eu o am pe o fata in scoala care poarta push -up si nu are sani deloc
eu zic ca nu e bine pentru ca push -up-ul iti ridica sani si ar trebui sa ai si tu macar de masura 65 nu stiu ce sa zic aaaa eu am 80 simplu si port si push-up acum s a r vedea daca ai avea bluza decoltata si sa nu ai sani s ar vedea ca e push -up cum vrei