| Jadis a întrebat:

Am 14 ani, si 43 de kile si am celulita. Nu multa... e km un inceput de celulita, dar este cam vizibil. Ce sa ma fac? Nu vreau ca in toata tineretea mea sa am celulita. As putea sa scap de ea de pe acum? Cum fac asta? Eu din totdeauna am fost slaba. A da si din ce cauza credeti ca am facut celulita? Va rog mult de tot sa-mi dati niste sfaturi.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De celulită nu vei scăpa toată viața, în schimb poți face apel la creme anticelulitice termice cu împachetarea zonei două ore (mai puțin în perioada menstrei) de 2-3 ori pe săptămână, ceaiuri depurative, apă plată (2 litri/zi), exerciții fizice pentru picioare inclusiv alergat, ciclism, înot, etc.
Încearcă să eviți grăsimile, chispurile, fast-food-urile, etc. și crește aportul de fructe și legume proaspete.
Peste 95% din populația feminină se confruntă cu așa ceva.
Pa, pa.

| Anname a răspuns:

Celulita nu apare din cauza faptului ca mananci necorespunzator, e o boala a pielii pai iti poti masa zona cu pricina cu acele creme anticelulita cam in fiecare seara si daca nu tine dai drumu la alergarewinking de 2 -3 ori pe saptamana. Bafta!

| TheWiseOne a răspuns:

Poti face alergari... sa alergi cam 2-3 km. De la mancarea nesanatoasa ai facut celulita, precum cipsuri, fast food, sucuri, ciocolata in exces, sau pur si simplu nu faci destula miscare.

| BloodxD a răspuns:

Să ştii că poţi trăi foarte bine cu puţină celulită pe coapsewinking.Nu cred că celulita îţi dă inteligenţa sau ceva de genu'...Nu vă înţeleg deloc pe astea care muriţi din cauză că aveţi un strop de celulită.

| Jadis explică:

Pai.nu fac deloc miscare. Si nu imi dati tot felul de creme ca nu am bani de asa ceva.